• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus mekinos MALDONADO

#21
Wow! MEGA to wygląda!O maj gat
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Nie mam pytań. :-)
I te refleksy... O dziwo, nie potrzebne są do tego żarniki - kto by pomyślał?!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
No i fajnie Wink
Widać, że ryby bardzo się przeganiają, ciekawe kiedy będzie pierwsze tarlo. A pomyśleć, że miały 1,5-2cm jak przyjechały Wink

Co do tych NO3, NO2 to widać tutaj działanie makrofitów i peryfitonu Wink i osiadłych tam pełno bakterii i żyjątek wszelkiej maści.
Aż mnie zachęciłeś, aby to na żywo zobaczyć...Wink
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
No to żeś teraz dowalił :o chyba zacznę się zastanawiać czy jakieś 500-tki na balkonie nie postawić xb
Akwarium bomba , startuj w konkursie Biotopowym a pierwsze miejsce masz jak w banku!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Zamiast fishroomów w mode wejdą fishbalkonaria xD
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Witam, akwa na balkonie to niezły pomysł ..Smile
Poniżej kilka zdjęć z życia zbiornika. Wśród gymnosów jest jeden outsaider - Zwrócę go Arsikowi. Ciekawe co z niego wyrośnie , od początku był bardziej kolorowy .. Teraz różnice są bardzo widoczne.
Wygląda na to że mam układ 2 samce + 3 samice , perfekcyjny. Samce walczą ze sobą coraz namiętniej i pojawiły się pierwsze kolory.. Walki sa trochę inne niż u np. satanoperca .. Ryby robią to dynamiczniej okręcając się dookoła siebie. Robią kilka takich piruetów i odpływają w różnych kierunkach. Urosły już ładnie ale do dorosłości jeszcze im daleko...
   
   
   
   
   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Hej,

Fajnie to wygląda! Widać dynamikę u ryb ;-) Nie wiem tylko czy na pewno jest to G. australis...
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Co do głównych mieszkańców akwarium to te podchodzą mi pod gymnogenysa (oczywiście nie znam lokalizacji więc to może być gatunek mu podobny  -Artur wie lepiej). Ten outsider to bankowo coś z kładących ikrę Gymnosów, będzie ładniutki Smile Gratuluję rozkładu płci. Zdjęcia jak z natury - w sumie to natura Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Chyba czas wyprowadzić skalary na spacer.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ładne te prześwity słońca i gra cieni w wodzie Smile i brzoza obok robi klimat.
Ogrzewasz czymś ten baniak? - lato mamy chłodnawe...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości