• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus mekinos MALDONADO

#11
Widziałem na PCW, coś nieziemskiego! Muszę coś takiego postawić. Pojęcie "akwarium naturalne" nabiera zupełnie nowego znaczenia Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ja widziałem na żywo. Powiem tak, szczęka opada a przed zbiornikiem chce się siedzieć w nieskończoność.
Akwarium na bazie materiału z oczka wodnego, wszystko pokryte takim pyłem, mułem jak w naturalnym zbiorniku. coś niesamowitego.
Działaj Marcin z tym większym projektem Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Witam, na  początku tego tygodnia znowu zrobiłem test NO3 aby sprawdzić jak to akwarium funkcjonuje.. Zrobiłem taki test ( JBL) wszystkim moim akwariom. Jedno z nich było świeżo po podmiance dwa pozostałe są przed. W akwa w ogrodzie nie robiłem podmianek , oprócz dolania ok 5 cm wody tydzień temu..

Wyniki testu poniżej ... 

Wszystkie trzy akwa z satanoperkami - wynik 1  ( w ostatniej fiolce woda wydaje się być ciemniejsza ale w rzeczywistości była tego samego koloru co pozostałe.) 
Wynik z akwa w ogrodzie ( pierwsza fiolka)  - 0,000 !  Na zdjęciach widać to o czym pisałem ostatnio - woda w ogóle się nie zabarwiła... Żadnych azotanów !
Niesamowite, to nawet woda w kranie ma jakieś ..

Tak więc akwa smiga i gymnosy smigają, nabrały już trochę masy Smile

Pozdrawiam!
   

   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
To tylko potwierdza że to akwarium naturalne w pełnym znaczeniu tego słowa Smile

Akwa odkryte, nie boisz się że kotecki spróbują twoich Gymnosów? Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Marcin z czy możesz zmierzyć poziom NO2 w oczku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Witam, też się nad tym zastanawiałem, ale mierzyłem NO2 już wcześniej i było  poniżej 0.01 . 
Poniżej zdjęcia z dzisiejszego pomiaru ( 5 min. temu)
Też jest poniżej 0.01...
   
   

Kotki jak na razie omijają to miejsce ale zrobię taką wysoką na 20 cm obudowę z plexi na akwa. ie będzie przykrycia tylko przedłużenie ścianek akwa.
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie mam więcej pytań Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Zerowe NO3 w zbiorniku w ogrodzie to pewnie zaleta stałej podmiany deszczówką co?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Witam, kiedyś myślałem ,że tak właśnie będzie - podczas deszczu będzie podmianka. Ale akwa stoi przy wiacie garażowej której dach trochę je zasłania. Podczas niedawnej ulewy specjalnie patrzyłem czy akwa napełni się na full. Przed deszczem poziom wody był ok. 7 cm poniżej krawędzi. Po deszczu ( bardzo obfitym) był może 5cm poniżej.  Akwarium jest ustawione tak aby jeden z narożników był niżej ( 1cm ) i przez niego przelewała się nadmiarowa woda. Przez ten miesiąc nie zauważyłem aby deszcz spowodował przelanie się wody ...

Wydaje mi się , ze po pierwsze, rośliny nawodne ( pałka wodna) wyciągają dużo azotanów ( rosną jak na drożdzach)
Po drugie warstwa gliny pod piaskiem sprzyja denitryfikacji ....

Azotynów nie będzie , bo chyba wszystko w tym akwarium jest filtrem - ilość korzeni , glonów, cząsteczek materii , jest ogromna - na tym wszystkim osadzają się bakterie i robią swoją robotę ....

Nawet zapach tej wody jest przyjemny... jest dokładnie taki sam jaki pamiętam z wycieczek nad jezioro ...

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Witam, poniżej filmik z dzisiejszego dnia... Wszystko rośnie piknie ...
Chyba wystawie je do konkursu Design Amano ..Smile Smile

Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości