• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus mekinos MALDONADO

Papja u mnie było podobnie przy przenosinach i niestety młode (ok. 30-40szt.) straciłem. Ale rosną kolejne Wink
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Największa samica ze stada od @galimedes gotowa do tarła.

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 5 Lubię to od:
  • LukaszW85, piotrK, Ruki, schmeichel, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Świetnie to wygląda, jak podwórkowe akwaria @galimedes tylko trochę "czyściej" Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(12-04-2024, 19:34 PM)piotrK napisał(a): Świetnie to wygląda, jak podwórkowe akwaria @galimedes tylko trochę "czyściej" Wink

Ale samo się oczyściło. Syf po zimie był straszny. Przetarłem tylko szybę z przodu. Rogatek ruszył mocniej ze wzrostem i nie ma miejsca na glony ani na śnice.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mnie zastanawia czy te subtropiki na prawdę potrzebują tych 15 stopni przez dwa miechy, czy jakby miały 17-18 przez 4 miesiące to też by przezimowały.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-04-2024, 13:26 PM)piotrK napisał(a): Mnie zastanawia czy te subtropiki na prawdę potrzebują tych 15 stopni przez dwa miechy, czy jakby miały 17-18 przez 4 miesiące to też by przezimowały.

Czytałem na jakimś blogu (nie mogę go znaleźć lub już nie istnieje) który prowadził ktoś z Urugwaju i dzielił się wiedzą o swoich rodzimych rybach, że spadki do 14-15 nie są nawet wskazane, przynajmniej dla młodych ryb. I że w zupełności wystarczyłoby im "zimowanie" w temperaturze poniżej 20st przez 2-3 miesiące. 
U mnie zima trwa dłużej. Od listopada do końca marca. W tym czasie u podrastających c. dimerus temperatura nie spadała poniżej 16st. Jadły wtedy niewiele lub wcale i chowały się między kamieniami. Przez zimę praktycznie w ogóle nie urosły. U crenicichli i cichlasom w 600tce temperatura wynosiła 14-15st.
Z dorosłymi sprawa wygląda trochę inaczej. Z moich obserwacji wynika, że różnica zaledwie 1st temperatury wody ma ogromny wpływ na zachowanie ryb.
1) 16st - ryby jedzą i są aktywne
2) 15st - ryby są aktywne ale nie pobierają pokarmu lub jedzą nie wiele.
3) 14st - ryby chowają się, nie ruszają się, nie jedzą. Poniżej 14st ryby wpadają w odrętwienie.
To tylko tak ogólnie, każdy gatunek znosi te spadki nieco inaczej. @galimedes zimuje gymno w 14st. Może dożuci trochę ze swoich doświadczeń. 

Ciekawostka: żabienice amazońskie przeżyły spadki temperatury do 16st i puszczają teraz nowe liście. 

P.S Na filmiku samica pilnująca gniazda. Ikra została przysypana piaskiem.

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 5 Lubię to od:
  • -KUBA-, LukaszW85, Ruki, schmeichel, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: piotrK
Ryby nie mój klimat ale samo akwarium a w szczególności rogatek zasługuje na pochwałę  Exclamation
[-] Post Knowhow otrzymał 1 polubień od:
  • dzikakuna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
One bez zimowania normalnie się trą, co nie?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Odpiwiem zgodnie z prawdą, że nie wiem.
Nie miałem dziś czasu na obserwacje, ale zauważyłem że samica rozkopała gniazdo i zebrała ikrę. Zostało kilka spleśniałych jaj.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bo ciekaw jestem, czy u nich bez takiej pauzy dochodzi do owulacji czy nie. Smile Czy zimowanie to ma jedynie wpływ na metabolizm, i dzięki niemu żyją dłużej.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości