• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus mekinos MALDONADO

#91
No, muszę jeszcze popracować nad estetyką ale jak kamienie obrośnie jakieś pnącze, a ja wytnę nożykiem wystającą spod akwarium gąbkę, będzie ładnie..Smile Smile.  Dzisiaj woda jest już prawie przeźroczysta, ale dodam teraz kilka ładnych garści miałkiego piasku aby przykryć glinę więc woda znów zmętnieje. Pompa z gąbką chodzi już od kilku dni a roślinki zaczynają rosnąć. Nocami jest jeszcze chłodno ale tak ma być, to będzie okres zimowy dla gymnosów. Myślę że przez resztę kwietnia i maja oraz początek czerwca temp wody będzie ok 10-20 C i to wystarczy . 
Pozniej potrzymam je do końca sierpnia/września i przełożę do akwarium jak woda będzie jeszcze ciepła - nie chcę im robić dwóch zim w jednym roku.W akwarium będą  do kwietnia 2019 i pozniej znowu zimowanie...
Zdjęcie z przed chwili ...
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Eh, nie mam takiego pewnego miejsca jak Ty, żeby mułu i syfku zaczerpnąć... Ale też wystawie baniak w tym roku.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
W takim akwa i jeszcze przy świetle słonecznym jak zrobisz foto to będzie wyglądało jak z natury Wink
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
Marcin to zawsze jak wrzuci do akwa cokolwiek to wygląda naturalnie:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Szkoda, że w tle jest tylko pole. Planujesz jakieś dodatkowe tło?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
Las deszczowy niech posadzi Big Grin
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
Witam, Smile Tła mojej działki nie zmienię ..Smile Ale akwarium ma tylną szybę oklejoną na czarno ( jak wszystkie moje akwaria) więc pole nie prześwituje.. Dodatkowo  na tym polu rosną tulipany które właściciel sprzedaje kwiaciarnią  - Widok przedni,  kilka lat temu sadził też słoneczniki ... to dopiero było tło - całe pole słoneczników Smile

Dodałem piasku więc woda znowu mętna ale jeszcze trochę ..
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Zapowiadają ciepły cały kwiecień więc może nie będzie trzeba czekać długo na tarło Big Grin
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
Witam, "problem" w tym ,ża właśnie mają już przestać sie trzeć , dlatego idą do chłodnej wody. W akwarium w domu mają temp. 25-26C i tarły się przez całą zimę...Już od kilku m-cy nie wyławiam młodych i z czasem dorosłe je zjadają.  Mam już "odchowane" 10 szt. większego narybku a resztę oddałem do Arsika. 
Teraz muszą się uspokoić i przezimować ...

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam, w linku krótki filmik z moimi gymnosami które od kilku dni są już  w ogrodzie. Woda - jak widać na filmie ciągle jeszcze mętna ale za jakiś czas się wyklaruje. Glony jeszcze nie obrosły podłoża i jak tylko ziemki dobrały się do gliny - efekt jak na filmie. Temperatura waha się w granicach 12-19 C ale gymnosą to ni przeszkadza aby się trzeć... Samec lata jak oszalały a  i samice też są w takim nastroju... Zobaczymy co będzie... Mam nadzieję że się uspokoją i odpoczną. Samiec dokładnie zmierzony ma 12 cm od pyska do końca płetwy ogonowej ( TL)

Filmik :


Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości