Odpowiedz 
Artykuł o mrocznych stronach akwarystyki ;)
04-11-2019, 14:37 PM
Post: #21
RE: Artykuł o mrocznych stronach akwarystyki ;)
(03-11-2019 16:11 PM)Mesjah napisał(a):  w okolicach wakacji 2019 oburzony lekarz Dawid Ciemięga uaktywnił się w sposób jednoznacznie negatywny plując na osoby zajmujące się chowem i hodowlą zwierząt egzotycznych. Bił mocno w terrarystykę ale i akwarystyce się mogło dostać. Bycie po właściwej stronie w jednym temacie (tu szczepień ludzi) nie chroni jak widać przed byciem totalnym denialistą w innych. 
Ten koleś w temacie szczepień u ludzi jest dokładnie takim samym celebrytą jak w przytoczonym przez Ciebie, tylko, że w jednym się z nim zgadzasz a w innym nie. Wink Będzie o nim niedługo głośno jeszcze w jakichś kilku innych materiach - jestem tego pewien i będzie on osobą opiniotwórczą, niestety. Sad To jest zwykłe bazowanie na płytkich wrzutkach i na tym, że wśród szerokiej liczby ludzi, znajdziesz dusze pokrewne jego dyrdymałom (jak się z kimś zgadzasz w jednym, to często wpada się w pułapkę zgadzania się z nim w czymś innym). Ten sam efekt jest w kwestii płaskoziemców, latających potworów z makaronu i wszystkich innych - tacy specjaliści od wszystkiego, co są celebrytami i przez to dla ogółu stają się opiniotwórczy, to dramat dzisiejszych czasów. Każdy z nas ulega takiemu czemuś, chociaż wyśmiewa się z innych, że ulegają czemuś innemu (komuś innemu, innej opinii, innej kreacji postrzegania świata).
Nie ma szans wygrać z takim celebryctwem, bo społeczeństwo ma wyprane mózgi i zawsze znajdzie się grono potakiwaczy i grono aktywistów co łykną jak młode pelikany wezwanie do działania. Taki świat, gdzie prawda się już nie broni, bo ważniejsza jest opinia. Można tylko robić swoje i edukować, ale nigdy nie wyedukujesz szerokiego grona, bo prawda jest zawsze mniej wygodna od opinii. Dociekanie prawdy wymaga zaangazowania - łyknięcie opinii "nałukowca po studiach, eksperta w dziedzinie" nie wymaga ani krzty myślenia.
Ruki polecił Rafała. 
Ja mogę polecić posłuchanie moich prelekcji i poczytanie moich artykułów o akwarystyce biotopowej, jak również mogę polecić wiele osób z tego forum w kwestii hodowli ryb w poprawnych warunkach, ale i tak o nas nie usłyszy tyle osób co o takim Ciemiędze. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe