• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr RO - wartości wyższe niz 0

#1
Witam. Od jakichś dwóch tygodni używam filtra RO.
Jest to RO4 100gpd. 
Ostatnio zmierzyłem wode z niego testami zooleka i parametry wyszły takowe:
GH 3
KH 2 
pH 6.5

kranówka ma GH 16-17
ph 7.8

Co może być przyczyną takich wartości?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z doświadzczenia wiem, e testy zooleka mogą przekłamywać. Jak masz możliwość to zmierz wartości innymi testami.  Jak wcześniej wyglądały wyniki testów? Jak uruchomiłeś filtr pierwszy raz, odłączyłeś wężyk aby przepłukać filtr?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
co do testów - mierzyłem też wode demineralizowaną kupioną na allegro. Wynik był taki, że woda zmieniała kolor juz po jednej kropli na ten wymagany. Więc chyba testy ok. Na początku działania filtra woda rzeczywiście miała wyższe parametry, ale teraz juz przepuściłem przez niego sporo wody (na herbaty itd).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(20-05-2017, 23:02 PM)Nortoon napisał(a): co do testów - mierzyłem też wode demineralizowaną kupioną na allegro. Wynik był taki, że woda zmieniała kolor juz po jednej kropli na ten wymagany. Więc chyba testy ok. Na początku działania filtra woda rzeczywiście miała wyższe parametry, ale teraz juz przepuściłem przez niego sporo wody (na herbaty itd).

Niekoniecznie tak musi być!U mnie też raz wyniki były poprawne a innym razem wartości były zawyżone. Zakupiłem konduktometr i teraz mam na czym porównywać. Jeśli filtr był nowy to wartości muszę być zerowe i nie masz się czym przejmować:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzisiaj zauważyłem dodatkowo spadek szybkości nalewania czystej wody, więc chyba zapchała się membrana. Testy wskazują już GH 6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Szybkość może się codziennie zmieniać - ciśnienie w wodociągach się kłania i ilość luda co w danym momencie korzysta.

Chyba panikujesz niepotrzebnie.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie wiem. Chciałbym, żeby te testy były rąbnięte, ale demineralke wskazują dobrze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
*i temperatura wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości