• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [190]Wiśniówki laetacara dorsigera

#41
Dziś porobiłem trochę fotek po przycince roślin (muszę cyknąć przed...zapomniałem)
Coś ostatnio osłabły z wigorami.hmmm podejrzewam przywry (bo czasami plują nie majac nic w gębie przy karmieniu) lub no nie wiem jakaś okresowość w rozmnażaniu?? Parametry te same nic się nie zmieniło chociaż wydaje mi się że ja je po prostu przekarmiam.Czy to może być powodem mniejszej skłonności do rozmnażania?...a może po prostu dorostają i byle flirty są nie brane pod uwagę? 
Z roślin doszła moczarka a z rybków 5 x otosek.Gupiki się lęgną na tyle że akarą znudziło się ich jedzenie.
Ruki mówiłeś że krewetki zostaną zjedzone jednak nie.Fakt że kilka wylądowało w brzuchu akar ale kilka dni obserwuje nawet młode.Krewetki są już około 2 miesięcy.


Jeden z samców.trochę garbaty ale byk Jezyk

   
Pojedynki wzrokowe to normalka
   
Garbaty
   
takie tam
   
   
   
Moje piękne glony
   
Pomiar na wyprowadzenie ataku.to tylko tak wygląda Jezyk przecież to może być moja żona Rotfl
   
   
   
   
Takie tam
   
Walki między samcami o samice


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Zrob im dwa dni glodówki, a po tym wieksza podmiane wody i obserwuj
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Gupiki mają to do siebie, że jak coś nie jest w stanie zjeść samic to się w końcu tak na mnożą że drapieżniki się przejedzą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Dziś drugi dzień głodówki.Jak się tylko ruszę przy akwarium to jest alarm i wszystkie akary przy przedniej szybie. ale nic z tego muszę wytrzymaćPaluszkiem.Powoli zabieraja się za rzęse wodną.
Jutro podmiana wody i jakieś skromne papu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Jak bedziesz je karmił to faktycznie daj im skromna porcje i obserwuj czy faktycznie zjadaja czy plują
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Od wczoraj patrze czy plują bez jedzenia i nie zauważyłem takich rzeczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Jeżeli to ich "plucie" przypomina kaszel, to raczej na pewno mają przywry. Jeżeli to tylko pojedyncze "ziewnięcia", to niekoniecznie. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Dziś poszła podmiana 40 litrów.Przy karmieniu jedą kostką artemi nie widziałem plucia pokarmem.Mam nadzieje że nie będę musiał leczyć w razie czego kupie w najbliższym czasie mlp.tylko czy wspaniały mlp napewno nie niszczy biologii w akwarium...hmm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Nie niszczy, nawet jak dasz do wody. Zauważyłam, że dużo bardziej niszczy równowagę w baniaku gaszenie światła na czas kuracji, zwłaszcza w akwarium z roślinami - rośliny dostają po d...., marnieją, zaburza się jeden z filtrów biologicznych (rośliny oczyszczają wodę) - ot i cała tajemnica. Dlatego ja daję MLP w żarciu - namaczam granulat w wodzie jak zwykle, a jak nasiąknie, posypuję go MLP, pomieszam i jeszcze chwilę tak namaczam. Mam wrażenie, że to i skuteczniejsza metoda, i bezpieczniejsza dla całości baniaka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Takie tam fajne zachowania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości