• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [190]Wiśniówki laetacara dorsigera

#31
Raczej unikają walk a granice terytorialne wyznaczają strasząc sie do siebie prezentując się w pełnej krasie.Podczas godów pilnują tylko swojego kąta.Ogólnie rybki polecam bo obserwacja ich to wspaniała sprawa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(31-08-2017, 00:56 AM)duchu napisał(a): Po nocy ikra znika
Niestety, może być tak, że same pożerają ikrę. Przynajmniej u l.curviceps tak jest dość często. U mnie z dwóch par tylko jedna opiekowała się ikrą i wyprowadzała młode....
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...3#pid97213
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Wrócę do domu to poczytam sobie Twój wątek na spokojnie.dzieki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
U mnie było to samo z L. curviceps. Ikra znikała zawsze po jednej lub kilku nocach. Młode nigdy się nie wykluły. Również pleśniała, ale na tyle powoli, że to było po kilka ziarenek dziennie, więc koniec końców ikra musiała być zjadana, skoro znikała.

Nie wiem, czy są tak samo agresywne, jak L. curviceps, za krótko miałem wiśniówki, ale cętkowane były w stanie zamęczyć słabszego lub po prostu nieakceptowanego osobnika. Przy czym słabsza samica była oślepiona, z wyrwanymi pokrywami skrzelowymi, a zdominowany samiec był tylko przeganiany. Więc ciężko przewidzieć, jak się do końca zachowają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(01-09-2017, 11:21 AM)mimo12 napisał(a): U mnie było to samo z L. curviceps. Ikra znikała zawsze po jednej lub kilku nocach. Młode nigdy się nie wykluły. Również pleśniała, ale na tyle powoli, że to było po kilka ziarenek dziennie, więc koniec końców ikra musiała być zjadana, skoro znikała.

Nie wiem, czy są tak samo agresywne, jak L. curviceps, za krótko miałem wiśniówki, ale cętkowane były w stanie zamęczyć słabszego lub po prostu nieakceptowanego osobnika. Przy czym słabsza samica była oślepiona, z wyrwanymi pokrywami skrzelowymi, a zdominowany samiec był tylko przeganiany. Więc ciężko przewidzieć, jak się do końca zachowają.
U mnie w 375 nie robiły sobie krzywdy. Woda były kwaśna, czyste RO, tem ok 27st. Rodzice przez tydzień byli w stanie utrzymać młode w ogólnym.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(01-09-2017, 11:21 AM)mimo12 napisał(a):  Przy czym słabsza samica była oślepiona, z wyrwanymi pokrywami skrzelowymi, a zdominowany samiec był tylko przeganiany. 
Jeszcze nie doczekałem się narybku tych ryb ale przy wiśniówkach niema takiej opcji no chyba że mam bardzo łagodne egzemplarze a zaloty i tarło są ostre i piękne Haha
Fakt że akwarium jest mocno zagracone.
Czytałem że cętkowane są bardziej agresywne i terytorialne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Tak patrze sobie po filmach na yt i widzę że moje akary nie maja kropki na środku płetwy grzbietowej.Czy to już genetyka czy ryby bliżej dzikich je mają bo dzikie mają ową kropkę prawie wszystkie a może ta kropka pojawia się z wiekiem ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Nie wszystkie ryby je mają, poza tym Apisto.pl podaje:
"Rozróżnienie płci jest dość kłopotliwe. Samce są nieznacznie większe i mają dłuższe płetwy piersiowe. U samic plamka na płetwie grzbietowej jest z reguły większa. Ponadto samica ma bardziej zaokrąglony brzuch, który jest intensywniej czerwony niż u samców."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
No to moje będą bez kropki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Do oddania przed wcześniejszym wywiadem mam dwa samce akary wiśniowej.zdrowe i waleczne Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości