• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [190]Wiśniówki laetacara dorsigera

#21

Nawet jak by chciał to by takiego syfu nie narobił bo by filtry zaraz się zapchały Usmiech
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Pierwsza para szykuje się do tarła.ale nie jest tak jak to widziałem przy większości pielegnic że samiec objol jakieś tam terytorium i tam szykują gniazdo.tu wygląda to tak że para wchodzi na terytoria innych akar a te bez słowa oprócz jednego samca ustepuja im miesca.są wspaniałymi pielegniczkami do średniego jak nie małego akwarium.gody i zaloty są piękne.mam wrażenie że one darzą sie szacunkiem :p .wieczorem może coś nagram.pisze może bo ciemno w akwa a niechęć ciąć tych krzaków na górze co by się pierwszej pary nie sploszyła Smile

edit:dziś byłem na działce po larwy komara i miedzy innymi znalazłem coś takiego.co to wogóle jest czy to jest larwa czy dorosły osobnik i czy zaszkodzi moim podopiecznym w akwarium.Huh
Filmu z akwa raczej dziś nie nakręce.objecuje poprawe Blush
Edit2:Rotfl
pierwsza para już siedzi na jajkach.kurde ale mają kokosa,kamienia po lewej stronie to cwaniaki wykopały kamienia na środku zbiornika i tam się wytarły.no nic zobaczymy co z tego będzie.Gorsze jest to że druga para tańcuje po prawej stronie i niema za bardzo ruchu bo hrabiostwo na środku się wytarło.Myśle na wyodrębnieniu trzeciego rewiru z prawej strony.kawał grubego drewna walne i powinno być ok .ok to tymczasem ide obserwować mam nadzieje że ktoś to czyta Papa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
witam.z pierwszego tarła nic niema (była dwa dni) nie wiem albo kirysy opierdzieliły w nocy albo któreś z rodziców zjadło.W zbiorniku na moje oko jest 3 samce i 5 samic(szkoda że takie małe akwa)
Od dwóch dni obserwuje dziwne zachowanie samicy tak jak by zrozumiała że coś jej zjadło ikre z poprzedniego tarła i teraz leje wszystko co wejdzie w jej malutki rewir tak jak by czegoś pilnowała (maluchów na 100% niema).Samiec jak widać na filmie trzyma dystans do niej bo jest naprawde ostra.Do doświadczonych co ona teraz robi?jeszcze jedno:dużo trzeba pokoleń gupika żeby wyszły w końcu podobne do dzikich z endlerów??
przepraszam za jakość filmu robiłem go w dzień Usmiech.wieczorem postaram się nagrać coś fajnego bo krzaki w górnej partii wody przycięte.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
sorki że nowy post ale nie mogłem wejść pod link z yt.Rotfl
   
   


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Takie tam.akwa po przycince.para na tyłach (której praktycznie nie widać) chyba siedzi już poważnie na jajkach bo gonią dosłownie wszystko nawet świderki są zdejmowane z kamieni i zanoszone daleko od gniazda.stworzyłem taki tam filmik z ogółu akwarium Zawstydzony
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Pytanko.czy akarki upilnują ikry w nocy przed czterema kirysami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Jeśli nie złożyły ikry przy samym dnie tylko gdzieś wyżej to upilnują.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Narazie mają fazy że odkopują kawałek kamienia z pod piachu i tam się wycierają.Czyli nikłe szanse.Może jakieś nocne światełko by im pomogło przy pilnowaniu ikry?bo w dzień nikt tam niema dostępu oprócz pary.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Po nocy ikra znika
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Piękne te akarki <3 kolejne rybki na moją "wishlistę".
Jak jest u nich z terytorialnością, z agresją wewnątrzgatunkową? Potrafi jedna zatłuc drugą albo zagnębić, tak jak u ramirezów, czy są raczej łagodne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości