• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Towarzystwo

#1
Jakie ryby proponujecie dla skalarów w akwarium 200 litrowym
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Za mały baniak na skalary. 120*50*50 cm to humanitarne minimum, dwusetki są mniejsze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Moj ma 90x50x50
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dla dorosłej pary skalarów wystarczy.
Zaczniesz pewnie od młodzików. Zostaw sobie z czasem parę, która najchętniej ze sobą podchodzi do tarła. Na dno wpuść akary cętkowane lub wiśniówki. Albo pielęgniczki jeśli wolisz, np: Agassiza czy macmasteri.
Nie dawałbym żadnych kąsaczy i kirysków. I tak będzie się coś działo w każdej partii wody.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mam 120x60x60. Zacząłem od 10 malutkich skalarów, po redukcji zostało 6. Miały być 2 pary plus dwa samce, ale jak się okazało są 3 pary. Ilość wg. mnie max. u mnie. Na twoje jedna lub dwie, ale to zależy od "wyposażenia" akwarium. Każda para musi mieć swoje terytorium, zawsze wybiera miejsce gdzie jest jakieś miejsce do złożenia ikry. U mnie są to rurki filtra kubełkowego lub gałązki grubości minimum 3 cm. Mogą to być też jakieś szerokolistne rośliny. Więc warto dobrze zaplanować układ patyków roślin.

Towarzystwo testuje. Dobrze sprawdzają się jak narazie sumy, zbrojniki, kiryski. Radzą sobie też bystrzyki. Jedyny problem narazie u mnie to gaszenie światła. W tym momencie drobnica wpada w panikę, a skalary wpadają w szał i łapią wszystko co im mieści się do pyska. W ten sposób zredukowały neonki z 20 do 2 w ciągu 3 dni. Oczywiście drobnica minimum 3cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Neonki imho troszku za małe dla skalarów... już bardziej bym poszła w wielkość min. 6 cm - rybki typu żałobniczka czy błyszczyk parański. Albo popularny rodostomus.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości