• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Stare akwarium - co z tym zrobić

#1
Witam, dysponuje starym akwarium 200l, które około 10 lat przeleżało na strychu, dach nie jest izolowany przez co w lecie jest na strychu bardzo gorąco a w zimie wiadomo.

Czy ktoś z was miał do czynienia z takim akwarium? Jak sprawdzić w jakim stanie jest sylikon, jak przygotować akwarium do użytku?

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zalać wodą i sprawdzić czy szczelne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nawet jeśli będzie szczelne w momencie zalania to czy nie puści za tydzień, dwa, miesiąc? Masz doświadczenie z tak starym szkłem?

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Moja 350tka ma około 8 lat zalana i sucha na zmianę w razie zapotrzebowania, 112 u rodziców ma 11lat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tym, że szkło ma +10 lat to ja się nie martwię, zastanawiam się jak duże zmiany temperatur mogły wpłynąć na sylikon, nie chciałbym mieć 200 litrów wody na panelach...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To zalej akwa na balkonie lub przed domem Tongue. Tylko ustaw je na jakimś styropianie. Ja mam osobiście kilka baniaków, które stały na dworze przez kilka lat(lato, zima) i nic im nie dolega po ponownym zalaniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Polecam też ubezpieczenie mieszkania
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja powiem tak. Rozklej to i wywal. I masz 100% pewności że Ci mieszkania nie zaleje.
Po takim czasie niezabezpieczony sylikon...załóżmy nawet ze jest 50%szans że się może rozlkleić. Warto? Za 300zł? Raczej nie.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
RAFAŁ                                                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Polecam rozkleić i skleić na nowo jeśli się boisz. Ja mam akwaria 15lat+ i jak narazie rozciekło się jedno. Ale nigdy tak, żeby cała woda naraz się wylała. Trzymane były w różnych warunkach, gdzie akurat było miejsce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Skoro masz wątpliwości, daj ogłoszenie do działu "Oddam". Jestem przekonany, że ktoś z forum je przytuli, a ty będziesz miał problem z bani Smile
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości