• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Storczyk

#1
Mam pytanie czy do akwarium dokladnie nad akwarium chce postawic storczyka miniaturke czy juego korzenie mogą wchodzic do akwarium nie bedzie to przeszkadzalo rybą?? Chodzi mi czy nie wydalaja jakis szkodliwych substancji??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Rybom nie zaszkodzi, ale storczykowi tak. Storczyki w większości są epifitami i źle znoszą długotrwałe zamoczenie korzeni, które po prostu zgniją.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tylko ze korzenie nie sa zamoczone a wisza nad tafla wody
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Uważaj jak będziesz go podlewał, żeby nawóz do storczyka nie kapał do akwarium bo zakwit wody murowany.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Próbowałem "przestawić" Stroczyka na hydroponikę, ale się nie udało. W internecie są jednak informacje jak to zrobić np:
http://www.orchidarium.pl/forum/read_thr.php?f=0&r=6821
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(14-05-2017, 07:22 AM)ozim87 napisał(a): Tylko ze korzenie nie sa zamoczone a wisza nad tafla wody

W takim razie nie rozumiem Twojego pierwszego postu,bo jeśli wiszą nad wodą to w jakim stopniu miały by zaszkodzić rybom. A jak już urosną i sięgną wody to najpierw będą z niej czerpały składniki odżywcze a gdy urosną jeszcze bardziej to zaczną gnić gdyż korzenie storczyków pokryte są welamenem,który ma za zadanie w szybkim czasie gromadzić wodę np. podczas deszczu w naturze,jeśli cały czas będzie w wodzie zacznie obumierać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości