• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czosnek

#21
Dzięki Killifish ,fajnie to ująłeś Big Grin

Pozdrowionka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Mam pytanie odnośnie częstotliwości stosowania czosnku. Przygotuję roztwór w sobotę i przez kolejne 4 dni będzie on używany do namaczania granulatu, a potem 9 dniowa przerwa. Czy takie rozwiązanie będzie dobre, czy raczej lepiej stosować z większą częstotliwością? W trakcie wspomnianej przerwy ryby dostałyby raz D Allio Plus Tropcal.
I jeszcze pytanie co do namaczania granulatu lub mrożonek. Jak długo należy moczyć pokarm w roztworze? Czy po namoczeniu sok z czosnku razem z namoczonym pokarmem wlewamy do akwarium, czy pokarm odcedzamy na sitku i sam wrzucamy do wody?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ja osobiście czosnek suszę a potem do młynka i jest proszek.
Proszek czosnkowy mieszam z pokarmem roślinnym.
Tak wymieszany podaję rybom które wcinają aż miło.
Oczywiście jedzą go moje żyworódki bo pielęgnic nie mam i proszek raczej byłby dla nich za drobny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Witam

Odświeżam temat:
Wedlug wielu wytycznych opisanych powyżej zrobiłem swój roztwór z czosnku. 

Ze względu na problemy z rozdrobieniem małej ilość czosnku zrobiłem większa porcje najwyżej część pójdzie w kanalizację.

Użyłem 4 ząbków czosnku od teścia z działeczki tak to ten z mocąHaha Przeciągnąłem czosnek przez praskę kilka razy, następnie wymieszałem z wodą z akwa ponad 100ml - blender, papka odsączona przez drobne sitko a następnie gazę. "sok z żuka" jest widoczny na zdjęciu intensywny zapach i kolor mnie zastanawia czy roztwór nie jest za mocny? Czy według Was powinienem rozcieńczyć go jeszcze z wodą z akwa?

   
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
A dlaczego wodą z akwa? nie będzie to się szybciej psuć? ja robię z miękką kranówką.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(14-04-2020, 14:39 PM)Sloma napisał(a): A dlaczego wodą z akwa? nie będzie to się szybciej psuć? ja robię z miękką kranówką.

Tak mi podpowiedziała intuicja ktoś powyżej też chyba sugerował żeby wymieszać z wodą z baniaka. Słoik stoi w lodówce myślę, że dłużej jak 5 dni i tak nie wytrzyma bez względu na wodę Bezradny
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Biorąc pod uwagę biobójcze właściwości czosnku to chyba jeden kij, czy woda jest z akwa czy kanalizy. W takim roztworze bakterie nie mają szans.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Czosnek z biegiem czasu traci swoje wlasciwosci . Niska temperatura to spowolni ale i tak jest to nie uchronne . Lepiej wszelkie formy czosnku przygotowywac na bierzaco . 
 A w jakim celu ten piekielny wywar bo chyba mi umknelo ? Ja po wykonczeniu gdzies tam wlatach 80 tych jako dzieciak troche obsady mam uraz do podawania czosnku bezposrednio do zbiornika . Inna sprawa jako dodatek do pokarmu .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(15-04-2020, 20:36 PM)Rivulatus darek napisał(a): Czosnek z biegiem czasu traci swoje wlasciwosci . Niska temperatura to spowolni ale i tak jest to nie uchronne . Lepiej wszelkie formy czosnku przygotowywac na bierzaco . 
 A w jakim celu ten piekielny wywar bo chyba mi umknelo ? Ja po wykonczeniu gdzies tam wlatach 80 tych jako dzieciak troche obsady mam uraz do podawania czosnku bezposrednio do zbiornika . Inna sprawa jako dodatek do pokarmu .

W celu podniesienia odporosci ryb, dodaje go do pokarmu. Pytanie dotyczyło proporcji w sensie czy nie za mocny jest, odpowiedzi nie było więc dla pewności rozcieńczylem go.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(15-04-2020, 20:57 PM)HOLSON napisał(a):
(15-04-2020, 20:36 PM)Rivulatus darek napisał(a): Czosnek z biegiem czasu traci swoje wlasciwosci . Niska temperatura to spowolni ale i tak jest to nie uchronne . Lepiej wszelkie formy czosnku przygotowywac na bierzaco . 
 A w jakim celu ten piekielny wywar bo chyba mi umknelo ? Ja po wykonczeniu gdzies tam wlatach 80 tych jako dzieciak troche obsady mam uraz do podawania czosnku bezposrednio do zbiornika . Inna sprawa jako dodatek do pokarmu .

W celu podniesienia odporosci ryb, dodaje go do pokarmu. Pytanie dotyczyło proporcji w sensie czy nie za mocny jest, odpowiedzi nie było więc dla pewności rozcieńczylem go.
Sorki poprostu nie sledzilem wczesniej tego watku a zaczalem od Twojego wpisu - Z tego co ja wiem to 1 do 2 % ale to gdy np dodajemy do miksa . Wiem tez ze mocza ludzie mieszanke suchych karm w takim roztworze ale tutaj proporcji nie znam . Mozliwe ze mam w Histori na YT taki film wiec jezeli znajde to wrzuce tutaj .
Ps znalazlem :
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości