• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mini regał

#1
Cześć,
udało mi się wygospodarować trochę miejsca i chcę postawić mały regał na trzy zbiorniki. Prośba do osób, które takowe posiadają o informację, jaka powinna być odległość pomiędzy górną krawędzią baniaka a półką, żeby umożliwić swobodną manipulację oraz na jakiej wysokości postawić najniższy baniak, żeby nie mieć problemów np. z podmianą wody.
Z góry dzięki
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Myśle że koło 20cm ja mam około 10 a to zdecydowanie za mało.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Spotkałbym się w połowie z Kubą, mam 15cm i jest OK.
Chyba,że ktoś ma dłonie jak szufle Tongue
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Myślę że te 15 też na spokojnie da radę. Może ktoś się wypowie kto ma więcej doświadczenia

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czym więcej tym lepiej, mam doczynienia z trzema regałami,
12cm stanowczo za mało, ciężko mi nawet szyby czyścic
18cm zdecydowanie lecpiej nawet juz można coś wyjąć czy dodać doakwarium
25cm luksus, pozwala na prawie każde działanie
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(12-05-2017, 19:42 PM)-KUBA- napisał(a): Myślę że te 15 też na spokojnie da radę. Może ktoś się wypowie kto ma więcej doświadczenia

Do spuszczania wody wystarczy, ale jak masz zamiar coś czasem zmienić w akwa (włożyć/wyjąć korzeń, kamień, sprzęt) to stanowczo za mało. Moim zdaniem 25 cm to optimum.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mam 20cm luzu ale korzenie i większy sprzęt do dawałem do pustych szkieł. Żeby teraz wyjąć jakiś korzeń będę musiał wysuwać akwaria albo łamać drewno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja mam 15-20cm i bardziej komfortowo mi coś grzebać w nawiasach które mają 20cm luzu. Lecz jak dla mnie najważniejsze żeby górny baniak nie był za blisko sufitu , bo wtedy idź całkiem lipa z czytelnikiem szyb itp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Panowie, dzięki za opinie. Będą trzy baniaki o wysokości 35cm, więc te 20cm od podłogi i pomiędzy zbiornikami spokojnie można zostawić.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(15-05-2017, 08:25 AM)tatakuby napisał(a): Ja mam 15-20cm i bardziej komfortowo mi coś grzebać w nawiasach które mają 20cm luzu. Lecz jak dla mnie najważniejsze żeby górny baniak nie był za blisko sufitu , bo wtedy idź całkiem lipa z czytelnikiem szyb itp.
grzebać w nawiasach, lipa z czytelnikiem szyb. Chyba jeszcze weekend "trzyma" Wink


wiem, wiem autokorekta, ale nie mogłem się powstrzymać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości