• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara Pomaranczopletwa plec.

#31
No i problemow z szukaniem samca ciag dalszy. Obawiam sie ze to bedzie trwalo i trwalo !!! Z 5 tych ryb musialo ze wzgledow bezpieczenstwa zostac 2 omylkowo wziete za dobrana parke ale teraz wieksza samica nie daje zyc mniejszej!! Pletwe ogonowa juz ma postrzepiona w znacznym stopniu a i ataki na nia sa coraz intensywniejsze .Odniosl bym ja do sklepu ale szanse wpuszczenia samca i dopasawowania pary potem spadna bardzo mocno.Z doswiadczenia z np niebieskoluska wiem ze jak samcowi nie podeszla samica to potrafil zagonic ja na smierc a jak jest z rivulatusami? Tuyaj wchodzi w gre wpuszczenie duzego samca na terytorium samicy.
ps:wieksza samica znowu szykuje sie do zlozenia ikry.Teraz goni ze swojego terytoruim nawet kirysy ktore wczesniej ingnorowala totalnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(04-06-2017, 13:37 PM)Rivulatus darek napisał(a): No i problemow z szukaniem samca ciag dalszy. Obawiam sie ze to bedzie trwalo i trwalo !!! Z 5 tych ryb musialo ze wzgledow bezpieczenstwa zostac 2 omylkowo wziete za dobrana parke ale teraz wieksza samica nie daje zyc mniejszej!! Pletwe ogonowa juz ma postrzepiona w znacznym stopniu a i ataki na nia sa coraz intensywniejsze .Odniosl bym ja do sklepu ale szanse wpuszczenia samca i dopasawowania pary potem spadna bardzo mocno.Z doswiadczenia z np niebieskoluska wiem ze jak samcowi nie podeszla samica to potrafil zagonic ja na smierc a jak jest z rivulatusami? Tuyaj wchodzi w gre wpuszczenie duzego samca na terytorium samicy.
ps:wieksza samica znowu szykuje sie do zlozenia ikry.Teraz goni ze swojego terytoruim nawet kirysy ktore wczesniej ingnorowala totalnie.
A tu krotka scenka. 
https://www.youtube.com/watch?v=ojaktaZS...e=youtu.be
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Ryby prezentowane na filmiku to parka!Jestem pewien:-)Ryby sprawdzają się wzajemnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(04-06-2017, 16:09 PM)schmeichel napisał(a): Ryby prezentowane na filmiku to parka!Jestem pewien:-)Ryby sprawdzają się wzajemnie.
Czyli wg ciebie ta mniejsza to samiec ???? Bo ta wieksza skladala ikre widzialem na wlasne oczy!!!! Ja tez to odebralem za gody na poczatku ale ewidentnie ta wieksza atakuje to mniejsza i to zaczyna ostro .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Ciężko stwierdzić, która ryba jest większa ale różnice w wyglądzie są ewidentne. U samca już widać garb, jest ubarwiony na turkusowo, obwódka płetw jest intensywnie pomarańczowa, płetwy brzuszne są żółte. To niemożliwe aby składał on ikrę, musiałeś coś źle zobaczyć.Zachowania ryb na filmie pokazują jakby zaloty lub wzajemne sprawdzanie się. Obserwuj je dokładnie. Widać, że samiec zaleca się do samicy ale ona albo go nie akceptuje albo nie jest gotowa na tarło. W ciągu kilku kolejnych dni powinieneś mieć odpowiedz na to pytanieSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(04-06-2017, 21:53 PM)schmeichel napisał(a): Ciężko stwierdzić, która ryba jest większa ale różnice w wyglądzie są ewidentne. U samca już widać garb, jest ubarwiony na turkusowo, obwódka płetw jest intensywnie pomarańczowa, płetwy brzuszne są żółte. To niemożliwe aby składał on ikrę, musiałeś coś źle zobaczyć.Zachowania ryb na filmie pokazują jakby zaloty lub wzajemne sprawdzanie się. Obserwuj je dokładnie. Widać, że samiec zaleca się do samicy ale ona albo go nie akceptuje albo nie jest gotowa na tarło. W ciągu kilku kolejnych dni powinieneś mieć odpowiedz na to pytanieSmile
Wlasnie ze wzgledu na takie zachowanie tych dwoch ryb odlowilem dwie pozostale o ktore jak pamietasz na poczatku pytalem o plec. Moze uchwyce moment skladania ikry i nagram bo ewidentnie sie szykuje do tego- Pokladelko u tego niby samca jest bardzo duze . samica nie pozucila by ikry (chyba) a samiec by jej az tak nie atakowal gdyby to byla para.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Dopóki nie dobierze się para to takie sytuacje mogą mieć miejsce a i u młodych par takie sytuacje się zdarzają. Moja para była bardzo zgodna a mimo to podczas jednego z pierwszych tareł gdy odłowiłem je wraz z młodymi do zbiornika tarliskowego samiec dostał od samicy porządne baty. Wynikało to z tego,że miał on ochotę na kolejne tarło a samica nie ponieważ zajmowała się młodymi. Samice tego gatunku bardzo dobrze opiekuja sie młodymi i żadna ryba nie może zbliżyć się do ich młodych. Nie spotkałem się jeszcze z innym gatunkiem ryb któryby z taką skutecznością bronił swoich młodych i ikry. Co do płci to samiec ma jakby zaostrzone pokładełko a samica łagodnie zakończone.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(05-06-2017, 08:58 AM)schmeichel napisał(a): Dopóki nie dobierze się para to takie sytuacje mogą mieć miejsce a i u młodych par takie sytuacje się zdarzają. Moja para była bardzo zgodna a mimo to podczas jednego z pierwszych tareł gdy odłowiłem je wraz z młodymi do zbiornika tarliskowego samiec dostał od samicy porządne baty. Wynikało to z tego,że miał on ochotę na kolejne tarło a samica nie ponieważ zajmowała się młodymi. Samice tego gatunku bardzo dobrze opiekuja sie młodymi i żadna ryba nie może zbliżyć się do ich młodych. Nie spotkałem się jeszcze z innym gatunkiem ryb któryby z taką skutecznością bronił swoich młodych i ikry. Co do płci to samiec ma jakby zaostrzone pokładełko a samica łagodnie zakończone.
Wlasnie ze wzgledu na takie zachowanie zdecydowalem sie na Rivulatusy. Dla mnie w akwarystyce wlasnie najwazniejsze jest obserwacja ryb,nie kolory ,ksztalty czy rosliny w akwarium a wlasnie zachowanie . Napewno nagram jeszcze nie raz je. Na dzien dzisiejszy mniejsza zostala zmuszona do znalezienia sobie kryjowki z ktorej tylko wychodzi na zer a wieksza krazy w okolo jakby chciala ja wywabawic. Zgadzalo by sie to z tym co piszesz.Kurcze ale ja naprawde widzialem jak "on" kladzie ikre. Obejrzalem nie jeden filmik na YT i przeczytalem kilka artykulow o tych rybach o tarle oczywiscie tez. Samica skladala ikre i zaraz za nia samiec ja zapladnial i tak kilka do kilkunastu razy a tu u mnie nic takie nie bylo. Suma sumarum mozna powiedziec ze bardzo ciekawy przypadek .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
A może obserwowałeś samca jak już zapładniał ikrę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Ja na filmie widzę jednego samca i dwie samice
RAFAŁ                                                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości