• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara Pomaranczopletwa plec.

#21
Bardzo dziwne. Na drugim zdjęciu bardzo wyraźnie widać żółte płetwy brzuszne jakie powinien posiadać samiec. Na moim avatarze masz mojego samca więc porównujSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Kupiłem ja od człowieka który zajmuje sie zawodowa chodowla. Prowadzi sklep internetowy itd itd. Posiada przeważnie pielęgnice cala afryka - arowany ,piranie malawi tanganika itp itd wszystko podzielone chyba w 50 zbiornikach na biotopy po dwa max 3 gatunki w zbiorniku. On tez zapewnial ze to samiec . Ma około roku według niego i samotnie plywal w jednym ze zbiornikow. No coz ja tez gdybym nie widzial na własne oczy jak kladzie ikre tez bym nie uwierzył. Przed tym sciemniala dość mocno a plamka zrobila sie bardzo wyrazna. No coz dalej szukam samca ?. Przerobiłem juz 5 samic wiec juz chyba sie nie pomylę hihi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Zupełnie nie wiem dlaczego tak wyszło. Wielokrotnie je rozmnażałem i widziałem młode w sklepie. Już u ryb które maja ok 6-8 cm poznałbym płeć a tu taki klopsSad Może geny miały jakiś wpływ, nie wiem jak to tłumaczyć. W takim razie przed zakupem kolejnej ryby obejrzyj je dokładnie w większej grupieSmile Samiec jeśli chodzi o ubarwienie jest zupełnie inny tj. samica jest ciemno ubarwiona  a samiec musi lśnić pięknie na turkusowy kolor.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Wszystko spoko ale jestem w szoku że pomarańczopłetwa złożyła ikrę na kamieniu. U mnie kopały dołek i składały ikrę w dołkuDodgy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
U mnie często był to kamień lub kokos. Następnie kopały dołek pod kamieniem i tam przynosiły młode do czasu gdy zaczeły pływać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Panowie-im dluzej zaglebiam sie w temat tym mniej wiem o moich rybach . Moze nie mniej wiem ale mam wiecej watpliwosci co do tego czy aby napewno moje samiczki sa tego samego gatunku hihihih .Andinoacara stalsbergi kontra Andinoacara rivulatus. Co wy na to? Roznice sa widoczne . Tu link do dosc ciekawej strony http://www.lem.net/alf/andinoacara-eng.htm#rivulatus   Czy oby nasze pomylki w identyfikacji plci nie wynikaja ze to rozne gatunki ryb???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Twoje ryby to rivulatusy:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(28-05-2017, 18:52 PM)schmeichel napisał(a): Twoje ryby to rivulatusy:-)


 No ja troche zwatpilem. To film jaki nagralem jakis czas temu na ktorym tez widac roznice w ubarwieniu dosc znaczne tych moich samic tzn jedna jest o wiele bardziej jaskrawa ,jasniejsza od pozostalych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Nikt chyba nie ma A. stalsbergi w Polsce. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(28-05-2017, 21:07 PM)Ruki napisał(a): Nikt chyba nie ma A. stalsbergi w Polsce. Wink
Ten baniak mam akurat w Norwegi i ryby tez tutaj zakupione . Tak jak pisalem wczesniej nigdy nie mialem Akar i dopiero zglebiam temat. Te gatunki sa podobne choc roznia sie wielkoscia .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości