• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara Pomaranczopletwa plec.

#11
Nie ma za co. Jeśli chodzi o przychówek to faktycznie jest imponujący. Rodzicami są wyśmienitymi a samica poradziła sobie nawet nocą ze zbrojnikamiSmile Nawet ziarenko ikry nie miało prawa zniknąć. Rozmiar akwarium faktycznie wystarczy dla parki. Ja tez lubię akwaria monogatunkowe ale zawsze jest chęć posiadania innych rybSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
No i jest samiec.    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Tak to samiec:-)W porównaniu do samicy widać ewidentne różnice w budowie,kolorystyce płetwy grzbietowej(jest także zaostrzona) i brzusznych. Wspominałem już o tym wcześniej ale ważną różnicą jest,choć o tym nigdzie nie piszą kolor płetw brzusznych- samica ma je bezbarwne a samiec żółte.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(21-05-2017, 10:54 AM)schmeichel napisał(a): Tak to samiec:-)W porównaniu do samicy widać ewidentne różnice w budowie,kolorystyce płetwy grzbietowej(jest także zaostrzona) i brzusznych. Wspominałem już o tym wcześniej ale ważną różnicą jest,choć o tym nigdzie nie piszą kolor płetw brzusznych- samica ma je bezbarwne a samiec żółte.
Tak gdy plywaja obok siebie roznice sa oczywiste i widoczne bardzo wyraznie. Nie mialem nigdy Akar, zadnych ,stad tez troche watpliwosci sie pojawilo. Plywa od wczoraj ale juz jedna z czterech samic musiala opuscic zbiornik bo ewidentnie chciala rzadzic i nie przypadli sobie do gustu. Walka naprawde byla ostra ale moja reakcja tez szybka. Pozostale trzy narazie od czasu do czasu pogoni ale nie atakuje,mysle ze kwestia paru dni i wybierze sobie towarzyszke. Smieszna sytuacja gdy dwie samice strosza sie na siebie a on doslownie stoi przy nich i sie przyglada . Samice jakby chcialy mu pokazac ktora lepsza hehe. Za takie i wiele innych scenek wlasnie cenie pielegnice.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Zachowanie i obserwacja tego osobnika wszystko Ci powie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(21-05-2017, 20:50 PM)duchu napisał(a): Zachowanie i obserwacja tego osobnika wszystko Ci powie
Pielegnice moze ktos powiedziec ze wszystkie zachowuja sie podobnie ale tylko ten kto trzymal kilka roznych gatunkow wie jak roznia sie miedzy soba dlatego wybralem teraz Rivulatus . Skladanie ikry i opieka nad malymi to tylko czesc z ich zycia. Teraz mamy technike pozwalajaca uwiecznic najciekawsze momenty i napewno to zrobie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(21-05-2017, 20:05 PM)Rivulatus darek napisał(a):
(21-05-2017, 10:54 AM)schmeichel napisał(a): Tak to samiec:-)W porównaniu do samicy widać ewidentne różnice w budowie,kolorystyce płetwy grzbietowej(jest także zaostrzona) i brzusznych. Wspominałem już o tym wcześniej ale ważną różnicą jest,choć o tym nigdzie nie piszą kolor płetw brzusznych- samica ma je bezbarwne a samiec żółte.
Tak gdy plywaja obok siebie roznice sa oczywiste i widoczne bardzo wyraznie. Nie mialem nigdy Akar, zadnych ,stad tez troche watpliwosci sie pojawilo. Plywa od wczoraj ale juz jedna z czterech samic musiala opuscic zbiornik bo ewidentnie chciala rzadzic i nie przypadli sobie do gustu. Walka naprawde byla ostra ale moja reakcja tez szybka. Pozostale trzy narazie od czasu do czasu pogoni ale nie atakuje,mysle ze kwestia paru dni i wybierze sobie towarzyszke. Smieszna sytuacja gdy dwie samice strosza sie na siebie a on doslownie stoi przy nich i sie przyglada . Samice jakby chcialy mu pokazac ktora lepsza hehe. Za takie i wiele innych scenek wlasnie cenie pielegnice.
Ja nigdy takiego zachowania nie zaobserwowałem. Na ogół działo się tak po dobraniu pary.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(22-05-2017, 08:28 AM)schmeichel napisał(a):
(21-05-2017, 20:05 PM)Rivulatus darek napisał(a):
(21-05-2017, 10:54 AM)schmeichel napisał(a): Tak to samiec:-)W porównaniu do samicy widać ewidentne różnice w budowie,kolorystyce płetwy grzbietowej(jest także zaostrzona) i brzusznych. Wspominałem już o tym wcześniej ale ważną różnicą jest,choć o tym nigdzie nie piszą kolor płetw brzusznych- samica ma je bezbarwne a samiec żółte.
Tak gdy plywaja obok siebie roznice sa oczywiste i widoczne bardzo wyraznie. Nie mialem nigdy Akar, zadnych ,stad tez troche watpliwosci sie pojawilo. Plywa od wczoraj ale juz jedna z czterech samic musiala opuscic zbiornik bo ewidentnie chciala rzadzic i nie przypadli sobie do gustu. Walka naprawde byla ostra ale moja reakcja tez szybka. Pozostale trzy narazie od czasu do czasu pogoni ale nie atakuje,mysle ze kwestia paru dni i wybierze sobie towarzyszke. Smieszna sytuacja gdy dwie samice strosza sie na siebie a on doslownie stoi przy nich i sie przyglada . Samice jakby chcialy mu pokazac ktora lepsza hehe. Za takie i wiele innych scenek wlasnie cenie pielegnice.
Ja nigdy takiego zachowania nie zaobserwowałem. Na ogół działo się tak po dobraniu pary.
       
 No i nasz samiec zlozyl ikre ha!!!! I badz tu madry. Nawet sobie dobral/a wspolniczke do calego tanca godowego. Odlowilem pozostale dwie samice i minely 3 dodzinki pojawila sie ikra na kamieniu. Jak tylko moj samiec/a zlozyl/a ikre tak pogonil partnerke hihihihi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jak to, nie wierzę!???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(23-05-2017, 22:43 PM)schmeichel napisał(a): Jak to, nie wierzę!???
Tez nie moglem uwierzyc . Jak teraz dobrze patrze to gorna pletwa ma to zaostrzenie niewielkie . Co jest troche dla mnie zaskakujace teraz ryba jest o wiele ciemniejsza. 100% samica hehe. Na zdjeciach nie widac ale kamienie sa pokryte ikra a druga samica uparcie podkrada po jednym ziarenku jak tylko na chwile zostana bez opieki i zjada.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości