• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: zwinięte pletwy

#1
Tydzień temu kupiłem dwie parki A.uaupesi jako że zawsze nowo nabyte ryby podaje kwarantannie , tak też zrobiłem tym razem Smile zbiornik 60/30/30 zalany czystym RO temp 26st no2 i no3 nie wykrywalne do wody wlane CMF w dawce jaka jest zalecana , Ryby starsznie powykręcało i z dnia na dzień jest coraz gorzej.. ogony pozwijane, ocierają się jak głupie i pływają kołysząc się.  coś tam cykłem ale słabo widać :p dodam że w zbiornikach głównych ryby zdrowiutkie i nie widać żadnych podejrzanych zachowań . podejrzewam martwicę ale czemu CMF nic nie pomaga ?            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Martwicy tu nie widać, prędzej będą to przywry skórne. Musisz szybko działać. Masz dostęp do MLP?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
gdzie moge kupić ? od czego to się mogło wziąć ? jest to zaraźliwe ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Łukasz czym można zastąpić MLP. Flubedazolu, Praziquantelu można pozyskać od weterynarza ale nie udało mi się znaleźć czy jest dostępny Nitroscanam. Znasz może dokładny skład MLP.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(04-05-2017, 13:13 PM)radim1991 napisał(a): gdzie moge kupić ? od czego to się mogło wziąć ? jest to zaraźliwe ?
To przyszło z rybami, jest cholernie zaraźliwe.

MLP kupisz w necie lub od hodowców, ale trzeba szybko reagować. Kup Capicap-T Zooleka, chyba że masz dostęp do weta który Ci sprzeda flubendazol/prazi.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
MLP już zamówione i do mnie jedzie, Capicaps-T jutro kupię jak tylko będzie dostępny w którym z zoologicznych w moim mieście. o ile nie nie martwię się tymi uaupesi ( oczywiście będę je ratował ) to martwię się bardziej moimi dwoma zbiornikami 300l ze stadkiem kakadu i 200l z parką zdrowiutkich uaupesi z innego źródła i dwoma parkami gibbiceps ..   bo jak i w jednym , tak i w drugim zbiorniku są rozpraszacze które tydzeń pływały z tymi chorymi ua . jak zakupię Capicaps-T użyć go również w zbiornikach ogólnych ?  nie zabije mi on biologi ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To podaj tylko MLP, ja bym dał pro forma we wszystkich baniakach które miały kontakt z potencjalnie chorymi rybami. Dla biologii jest raczej nieszkodliwy, ale pamiętaj o ścisłym reżimie dawkowania i postępowania w trakcie leczenia.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zapytam,m jak stosować MLP? w 700L akwa?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
5ml na 100l wody, dawkę powtarzasz po bodajże 10 dniach.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
MLP będę miał dopiero w poniedziałek , niestety kurier zawalił. jak się wali to wszystko. mam Capicaps-T . zacząć kurację nim ? według zaleceń na opakowaniu? i jak przyjdzie MLP to przejść na niego ? ręce mi opadają.. faktycznie czas jest tutaj najważniejszy. już dawno powinienem być uzbrojony w takie środki. ale od kilku lat nie miałem takiego problemu.. z kupionych uaupesi został tylko pusty baniak kwarantannowy. ale to akurat najmniejszy problem .. w ogólnym zaczyna się coś dziać .. jedna samica i samiec kakadu wyraźnie inaczej się zachowują .. dziwnie , jak by takie wycofane i chowają się, są jak by zestresowane.. to młode osobniki ok roczne . w drugim Ogólniaku brak ,,dziwnych " zachowań ale oczywiście i tam kuracja będzie zastosowana. Ruki musisz mnie z tego wyciągnąć bo te baniaki i ryby to dorobek który budowałem kilka lat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości