Odpowiedz 
Stało się - planuję Malawi.
08-05-2017, 20:51 PM
RE: Stało się - planuję Malawi.
(08-05-2017 12:39 PM)rysib napisał(a):  będę mógł pilnować wzrostu maluchów
Kupiłbym małych: 10 Mdok i 8 yellow.
Teoretycznie docelowo stado 8szt i harem 1+3.
Jeśli uznasz, że chcesz więcej, to przy redukcji będziesz miał manewr.
Ale myślę, że raczej zgodzisz się z teorią.
Trzeciego gatunku bym nie wprowadzał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2017, 08:14 AM
Tom, choć Otopharynx tetrastigma kusi jako trzeci gatunek, to rozum mówi NIE. Z bólem serca. ;-)
Może kiedyś, w większym baniaku.
Raz jeszcze dziękuję za pomoc Panowie.

Pozdrawiam Rysiek
03-12-2017, 02:23 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2017 02:25 AM przez rysib.)
Życie zaskakuje. Powiększyła mi się rodzina w wakacje i zmiana obsady została przełożona aż do teraz. W kotniku pływa ruchliwe stadko 10 + 9 (z TanMalu dostałem jednego yellow'ka więcej niż zamawiałem). :-)

Pozdrawiam Rysiek
03-12-2017, 15:27 PM
W takim razie podwójne gratulacje Wink

Małe, szare pielęgnice po 200 za sztukę?! A, są bardzo rzadkie...
To ja poproszę cztery.

GSA.org.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-12-2017, 22:12 PM
A dziękuję bardzo. :-)

Pozdrawiam Rysiek
04-12-2017, 16:14 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2017 19:47 PM przez rysib.)
Chłopaki trapi mnie jedno pytanie. Została mi z poprzedniej obsady samiczka elliotka (Thorichthys maculipinnis) ok. 9 cm. I zastanawiam się, czy może stanowić zagrożenie dla 3-4 cm młodzieży Mdok i yellowków? Nie chcę się jej pozbywać, bo jest już zasłużoną emerytką (a jak wiadomo, zasłużonych seniorów trzeba szanować) a z drugiej strony żal mi młodych berbeciów. Macie może jakąś salomonową radę?

Pozdrawiam Rysiek
19-12-2017, 14:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2017 14:23 PM przez rysib.)
Od jakiegoś czasu rybcie pływają i pływają ... i pływają ... Cool

1.    

2.    

3.     .

Mdoki rosną wolniej od swoich żółtych sąsiadów i wolniej się wybarwiają. Na zdjęciach niebieski kolor jest bardziej intensywny niż w rzeczywistości.
Co chciałbym jeszcze zmienić, to przesunąć w mniej eksponowane miejsce  zwartki (jakoś nie lubię pozbywać się zwierząt/roślin nad którymi podjąłem się opieki Bezradny). Z dodatków, w najbliższym czasie planuję dodać falownik po lewej stronie.

Pozdrawiam Rysiek
20-12-2017, 20:06 PM
To normalne, że Mdoki wolniej się wybarwiają. Na piękny kolor poczekasz jeszcze kilka miesięcy, ale naprawdę warto.
Kiedy ryby dorosną usunąłbym trochę mniejszych kamieni. Mdoki uwielbiają kopać w piachu, a u Ciebie przestrzeń piaszczysta jest mocno ograniczona. Możesz pomyśleć o usunięciu zwłaszcza tych w przednich rogach akwarium - to idealne miejsca na tarło Mdok, a dodatkowo powiększy się strefa piasku.
Ogólnie akwarium b. fajne.

[Obrazek: 85f00fefeb667b4a.png]Bernard
21-12-2017, 16:26 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2017 16:26 PM przez rysib.)
Dzięki za miłe słowa. Z usunięciem kamieni liczyłem się od początku, pewnie wrzuciłem je z przyzwyczajenia. ;-)

Pozdrawiam Rysiek
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe