Odpowiedz 
Sturisoma aureum ikra
27-04-2017, 20:11 PM
Sturisoma aureum ikra
Witam następnym zbrojnikiem któremu poświęciłem bardzo dużo czasu jest Sturisoma Aureum . Chciałem wam pokazać jak przebiega rozwój ikry i wylęg młodych , przesiedziałem przed szybom akwarium około 10dni po kilka godzin żeby uchwycić najlepsze momenty rozwoju ikry. Sturisomy trą się w moim zbiorniku co 3 tygodnie , ale zdarza się że jeszcze samiec nie odchował potomstwa a już nad starszą ikrą jest nowa i samiec opiekuje się i jedną i drugą . Po złożeniu ikry młode wykluwają się po upływie 10-14 dni w zależności od temperatury wody. Sturisoma Aureum jest jednym z najbardziej widocznych i towarzyskich zbrojników , zresztą prawie każdy tego zbrojnika zna więc nie będę się zbytnio rozpisywał . Poniżej zdjęcia z rozwoju ikry.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2017, 20:34 PM
RE: Sturisoma aureum ikra
Super fotki. Zawsze wyczekiwałem tego widoku u moich, ale mi się nigdy nie udało skłonić ich do tarła. :/

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
30-04-2017, 14:54 PM
Sturisoma aureum ikra
Bratko czym karmisz dorosłe?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-04-2017, 19:02 PM
U mnie Sturisomy jedzą wszystko , czyli mięsko i suche plus to co sobie skubną z korzeni , młode też tak karmię żeby w nowych domach nie było z nimi problemów
24-05-2017, 11:02 AM
Jak tam rosną młode?Smile
24-05-2017, 12:10 PM
Bratko możesz coś więcej napisać o karmieniu młodych
02-10-2020, 12:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2020 12:23 PM przez novi.)
Odchowuję właśnie 3 miot sturisom w osobnym akwarium. Wcześniej nie przenosiłem i rzadko kiedy kilka sztuk zostawało. Teraz odchowują się wspólnie z młodymi skalarami Nanay`a - od ikry. Karmione od początku dobrym pokarmem mieszanym (pył- naturefood i JBL`a) ze sporą dawką sproszkowanej spiruliny (tej w tabletkach np z all-o 1000 sztuk za 16zł). Od początku wcinają też resztki wylęgniętej artemii którą skarmiałem skalarki. Teraz jak podrosły (3 mioty w sumie ponad 100 jak i skalarków też z setka) - w ciągu mca największe 3,5cm - dostają mrożoną kostkę artemii - przecieraną przez sito plus ww pył ze spiruliną.

"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe