• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sturisoma aureum ikra

#1
Witam następnym zbrojnikiem któremu poświęciłem bardzo dużo czasu jest Sturisoma Aureum . Chciałem wam pokazać jak przebiega rozwój ikry i wylęg młodych , przesiedziałem przed szybom akwarium około 10dni po kilka godzin żeby uchwycić najlepsze momenty rozwoju ikry. Sturisomy trą się w moim zbiorniku co 3 tygodnie , ale zdarza się że jeszcze samiec nie odchował potomstwa a już nad starszą ikrą jest nowa i samiec opiekuje się i jedną i drugą . Po złożeniu ikry młode wykluwają się po upływie 10-14 dni w zależności od temperatury wody. Sturisoma Aureum jest jednym z najbardziej widocznych i towarzyskich zbrojników , zresztą prawie każdy tego zbrojnika zna więc nie będę się zbytnio rozpisywał . Poniżej zdjęcia z rozwoju ikry.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Super fotki. Zawsze wyczekiwałem tego widoku u moich, ale mi się nigdy nie udało skłonić ich do tarła. :/
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bratko czym karmisz dorosłe?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
U mnie Sturisomy jedzą wszystko , czyli mięsko i suche plus to co sobie skubną z korzeni , młode też tak karmię żeby w nowych domach nie było z nimi problemów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jak tam rosną młode?Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Bratko możesz coś więcej napisać o karmieniu młodych
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Odchowuję właśnie 3 miot sturisom w osobnym akwarium. Wcześniej nie przenosiłem i rzadko kiedy kilka sztuk zostawało. Teraz odchowują się wspólnie z młodymi skalarami Nanay`a - od ikry. Karmione od początku dobrym pokarmem mieszanym (pył- naturefood i JBL`a) ze sporą dawką sproszkowanej spiruliny (tej w tabletkach np z all-o 1000 sztuk za 16zł). Od początku wcinają też resztki wylęgniętej artemii którą skarmiałem skalarki. Teraz jak podrosły (3 mioty w sumie ponad 100 jak i skalarków też z setka) - w ciągu mca największe 3,5cm - dostają mrożoną kostkę artemii - przecieraną przez sito plus ww pył ze spiruliną.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości