• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsady vs. akwaria

#31
U mnie w dwumetrowym akwa pod apisto fajnie wyglądały N.marginatus ok 30 szt i w podobnej ilości C.strigata Wink . Możesz jeszcze dorzucić z garść jakiś otosów i będzie malina : D
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(29-04-2017, 12:02 PM)fazi_poz napisał(a): Dla kolonii apisto + małych ryb w toni wysokość szkła 30+ to zbędne nabijanie litrów, które nic nie wniosa Wink dajesz w toń 30-40 Nannostomus eques do tego równie duża grupa Kirysków i jarasz się jak głupi bateryjka kiedy to wszystko żeruje... miód... shutter count w aparacie się przekręci Big Grin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
he he w aparcare wymieniałem migawkę ostatnio, można liczyć od nowaWink
Co do obsady i wysokości zbiornika. Właśnie stawiając akwarium 50 wysokie chciałbym mieć jakiś pomysł co w toń. Jakisieś większe rozpraszacze, inne pielęgnice przyspawane do tafli, które przy okazji nie zeżrą apisto. Nie mam jakiegoś super rozeznania ale przy takich założeniach opcji chyba niewiele. Zwykle na przeszkodzie staje różna preferowana temperatura wody. Jak patrzę na dyski to aż się prosi je tam dodać ale w wodzie dla nich "ugotuje" każde interesujące mnie apisto.
Trudny tematConfused
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Do dysków poproś Mpawa o A. sp. "Putzer". Smile Występują razem i 27-28*C nie jest im straszne. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(29-04-2017, 12:29 PM)Ruki napisał(a): Do dysków poproś Mpawa o A. sp. "Putzer". Smile Występują razem i 27-28*C nie jest im straszne. Big Grin
Taa. Ruki bądźmy realistami. Nawet jak mpaw załatwi rybę i ją stosownie wyceni (200 za patrę to min pewnie) to gdzie ja poskładam z tego kolonię 5+10 albo podobną. Bankructwo...
Swoją drogą ryba przecudna. Bardzo podobna do uaupesi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Dlatego polecam te 80 cm baniaki, gdzie z jednej pary putzerów namnożysz sobie kolonie do dysków! Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(29-04-2017, 16:49 PM)Ruki napisał(a): Dlatego polecam te 80 cm baniaki, gdzie z jednej pary putzerów namnożysz sobie kolonie do dysków! Smile
Sprytne!
Znasz jeszcze jakieś apisto, które tolerują wodę ok 26-28 stopni. Może dicrossusy albo inne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Ogólnie to wszystkie dicrossusy z Brazylii sobie nieźle radzą w ciepłej wodzie i 26-28*C jest dla nich optymalnym.

Z Apisto to bitaeniaty czy agassizii z Brazylii, sp. Tefe, paucisquamis. Sporo kolumbijskich Apisto z dorzecza Orinoko też nie mówi "nie" 26-27*C. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(29-04-2017, 12:19 PM)Wnorus napisał(a): U mnie w dwumetrowym akwa pod apisto fajnie wyglądały N.marginatus ok 30 szt i w podobnej ilości C.strigata Wink . Możesz jeszcze dorzucić z garść jakiś otosów i będzie malina : D
To było jedno z moich ulubionych akwariów!
Super się tam to zgrywało ale to nada było 40 wys. Bernard pcha mnie w 50Wink

(29-04-2017, 17:05 PM)Ruki napisał(a): Ogólnie to wszystkie dicrossusy z Brazylii sobie nieźle radzą w ciepłej wodzie i 26-28*C jest dla nich optymalnym.

Z Apisto to bitaeniaty czy agassizii z Brazylii, sp. Tefe, paucisquamis. Sporo kolumbijskich Apisto z dorzecza Orinoko też nie mówi "nie" 26-27*C. Smile
Hmm no to może kolonia apisto z dyskami?? Wtedy 50 było by zagospodarowane. Bitki chodzę mi po głowie od jakiegoś czasu. Dicrossusy to też jest jakaś opcja. Muszę się dokształcić!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Mat, a jakie masz pH u tych dysków Big Grin? Bo zważywszy na dietę dysków lepiej niż apisto podchodziłyby dzikie ramki, którym temperatury takie też pasują Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(29-04-2017, 17:12 PM)Papja napisał(a): Mat, a jakie masz pH u tych dysków Big Grin? Bo zważywszy na dietę dysków lepiej niż apisto podchodziłyby dzikie ramki, którym temperatury takie też pasują Smile.
Coś ok 6 -6,2 ale przyznam, że ramki jakoś mi nie pochodzą.Bezradny
Tak czy siak dzięki za pomysł!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości