• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsady vs. akwaria

#11
(27-04-2017, 22:13 PM)Ruki napisał(a):
(27-04-2017, 21:52 PM)cychlida napisał(a): Dzisiaj apiściaki, a jutro...?
Wierzę, że Mat przepadnie tak jak ja. Tongue 12 lat i dalej się nie znudziły. Big Grin



MatB napisał(a):Pytanie jest tylko takie jak to miejsce podzielić. Przypomnę, że do dyspozycji jest 150x40x40 i 250x50x40. Priorytet to apisto choć spoglądam też na barwiole[Obrazek: smile.gif]
Ja bym zostawił tą 150 jako rezerwowy duży baniak- czy to na kolonię Apisto+coś czy jakąś większą Afrykę Zachodnią. A tą 250 pokroił na trzy 80 i pojechał do Mpawa. Big Grin
No to jest jakiś pomysł. Wyjdzie też najtaniej bo w razie co 2 baniaki 80x40 już mam. tylko szkoda tych dodatkowych 10 cm dna. No ale sprawa do przemyślenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
No to trzeci 90x40(50) skoro jeszcze nie jest kupiony Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
A nie lepiej postawić 2,5 metra, gdzie będziesz mógł zrobić porządny biotop z Apisto, a jakby ci się odwidziało to będziesz mógł tam mieć jakieś większe pielęgnice? Stawiając 3 małe akwaria bardzo się ograniczasz. A 250 zawsze kiedyś tam można podzielić na 3 baniaki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(27-04-2017, 22:25 PM)piotrK napisał(a): A nie lepiej postawić 2,5 metra, gdzie będziesz mógł zrobić porządny biotop z Apisto, a jakby ci się odwidziało to będziesz mógł tam mieć jakieś większe pielęgnice? Stawiając 3 małe akwaria bardzo się ograniczasz. A 250 zawsze kiedyś tam można podzielić na 3 baniaki.
Przyznam, że to była moja pierwsza myśl. Potem zacząłem kombinowaćWink.
Jeszcze myślałem nad podziałem na 150x50x40 i 100x50x40 w miejsce dużego i dwa razy 75x40x40 w miejsce tego mniejszego. No tam na siłę upchnę 2 razy 80x40. W pierwszym kolonia np. uaupesi. Drugie na większe barwiole. Pozostałe dwa na inne apiściaki.
Co o tym myślicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
A może akwarium 250cm długości, tylko podzielone? Oczywiście w taki sposób by później dało się bezproblemowo wyciągnąć szybę, w razie gdyby Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
I tak pewnie jaskinia założy kolonię w innym pomieszczeniu. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Mateusz - zdecydowanie postaw duży zbiornik. 250 cm daje ogromne możliwości zarówno dla pielęgniczek, jak i innych ryb.
Moja sugestia - pomyśl o wyższym zbiorniku, inaczej - jeśli kiedyś zechcesz mieć większe ryby - w co Ruki nie wierzy, a ja tak Smile wtedy pożałujesz, że dałeś tylko 40 cm.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(27-04-2017, 23:22 PM)bernard napisał(a): Mateusz - zdecydowanie postaw duży zbiornik. 250 cm daje ogromne możliwości zarówno dla pielęgniczek, jak i innych ryb.
Moja sugestia - pomyśl o wyższym zbiorniku, inaczej - jeśli kiedyś zechcesz mieć większe ryby - w co Ruki nie wierzy, a ja tak Smile wtedy pożałujesz, że dałeś tylko 40 cm.
Oklasky Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(27-04-2017, 23:22 PM)bernard napisał(a): Mateusz - zdecydowanie postaw duży zbiornik. 250 cm daje ogromne możliwości zarówno dla pielęgniczek, jak i innych ryb.
Moja sugestia - pomyśl o wyższym zbiorniku, inaczej - jeśli kiedyś zechcesz mieć większe ryby - w co Ruki nie wierzy, a ja tak Smile wtedy pożałujesz, że dałeś tylko 40 cm.
Super by było. Jest jedno ale. Nie mogę przekroczyć ustalonej masy całości. Ten litraż który podałem to max. Musiałbym skrócić akwarium. Tu odwieczne pytanie dłuższe czy wyższe? Szerokość chciałbym zostawić. Jaskinia ma pomieścić też inne graty nie związane z akwarystyką.
Dlatego projektu nie nazwałem "fishroom"Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jeśli nie będziesz miał parcia na rozmnażanie Apisto czy Barwioli to zdecydowanie bierz dwa duże baniaki - zupełnie inne możliwości aranżacyjne i kolosalna różnica w obserwacjach zachowań ryb przy większej liczbie osobników, do tego można dać jeszcze trochę innych gatunków w fajnych ilościach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości