• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsady vs. akwaria

#1
Potrzebuję porady od bardziej doświadczonych. Za jakiś czas stanę się posiadaczem nowego lokum w którym udało się wygospodarować miejsce na męską jaskinię. Będę mógł dostawić sobie dodatkowe akwariaWink.
Coś tam sobie porysowałem i wyszło na to, że mam miejsce na 250x50 (lub 220x50) i 150x40. Oba wysokie na 40cm.
No i tu pytanie czy nie podzielić tego 250 na dwa mniejsze? Lub 3x80cm? Chciałbym znowu apisto i mam dylemat czy walić wiele gatunków do jednego zbiornika czy po prostu trzymać np. 3 gatunki różnych baniakach?
Wszelkie sugestie mile widziane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mat, wszystko zależy od Twojej stałości w uczuciach. Big Grin
P.S.
Pokaż tą jaskinię, może coś więcej wciśniemy tam. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Lepiej żeby nikt za Ciebie takiej decyzji nie podejmował bo emocje i chęć na jakąś rybę nie zawsze idą w parze z tym co jest potem gdy już te ryby masz.
Ja zawsze się zastanawiam czy chce mieć maluchy czy tylko ładne akwarium bo to podstawa czy rozdzielać czy robić po prostu fajny baniak. Ta decyzja zawsze pomaga.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mateusz ja zdecydowanie stawiał bym na jeden baniak duży i trzy mniejsze. Te mniejsze na jakie możesz sobie pozwolić to idealne baniaki pod jakies apistogramma , a w centralnym akwarium zrobił bym pomieszanie kilku gatunków. 
No weź napisz cos o tym pomieszczeniu w końcu Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(27-04-2017, 20:38 PM)tatakuby napisał(a): Mateusz ja zdecydowanie stawiał bym na jeden baniak duży i trzy mniejsze. Te mniejsze na jakie możesz sobie pozwolić to idealne baniaki pod jakies apistogramma , a w centralnym akwarium zrobił bym pomieszanie kilku gatunków. 
No weź napisz cos o tym pomieszczeniu w końcu Wink
Zgadzam się z Łojcem, ale bez wymiarów/rozkładu pomieszczenia nic nie wywróżymy Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
No to ja delikatnie powichrzę Tongue. Cztery baniaki to cztery systemy oświetlenia. cztery systemy filtracji, a przy różnych parametrach wody w tych baniakach, więcej zachodu z jej przygotowaniem do podmian. Słowem dużo więcej czasu na ich obsługę, ale i wyższe koszty eksploatacji. Jeżeli jesteś zdecydowanym fanem jakiegoś biotopu, masz upatrzoną obsadę, to bierz dwa baniaki, bo z czasem złapiesz się na tym, że masz cztery akwaria, ale nic "konkretnego" (tutaj każdy interpretuje sobie indywidualnie) nie możesz w nie wsadzić.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Akurat jak ktoś chce cisnąć Apiściaki to takie 80 to najlepsze rozwiązanie. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzisiaj apiściaki, a jutro...?
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Co do pomieszczenia to zdjęcia będą jak w końcu odbiorę klucze.Wink 
Pokój ma wymiary 3x3,7m. Układ baniaków odpowiada układowi wzmocnień w stropie i został omówiony z inż. który wykonał założenia konstrukcyjne domu. To jest gotowiec, który nie był projektowany pod takie obciążenia.
Ja osobiście nie chcę stawiać regału więc wszystkie akwaria mają być na jednym poziomie. 
Pytanie jest tylko takie jak to miejsce podzielić. Przypomnę, że do dyspozycji jest 150x40x40 i 250x50x40. Priorytet to apisto choć spoglądam też na barwioleSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(27-04-2017, 21:52 PM)cychlida napisał(a): Dzisiaj apiściaki, a jutro...?
Wierzę, że Mat przepadnie tak jak ja. Tongue 12 lat i dalej się nie znudziły. Big Grin


MatB napisał(a):Pytanie jest tylko takie jak to miejsce podzielić. Przypomnę, że do dyspozycji jest 150x40x40 i 250x50x40. Priorytet to apisto choć spoglądam też na barwiole[Obrazek: smile.gif]
Ja bym zostawił tą 150 jako rezerwowy duży baniak- czy to na kolonię Apisto+coś czy jakąś większą Afrykę Zachodnią. A tą 250 pokroił na trzy 80 i pojechał do Mpawa. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości