• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pierwszy test inkubatorów ceramicznych

#1
Dziś trafiły do mnie 3 inkubatory ceramiczne, które kupiłem od Peosa na Allegro.
Zapakowane w pełni profesjonalnie, zero szans na uszkodzenie:
[Obrazek: inku3.jpg]
Prezentacja na sucho:
[Obrazek: inku4.jpg]
[Obrazek: inku5.jpg]

W akwarium prezentują się fajnie, dzięki mało kanciastym kształtom i kolorze prezentują się naturalnie nawet w sterylnym baniaku.
Apisto już po godzinie zajęły grotki Smile
[Obrazek: inkuk.jpg]
[Obrazek: inku2.jpg]

Uwagi:
- standardowe inkubatory są w sam raz dla Apisto, jedyną zmianą którą bym wprowadził byłoby zmniejszenie o połowę wejścia. Ale jest to tylko kosmetyka, bo model standardowy jest jak najbardziej OK.
- co do innych małych pielęgnic, to nadałyby się tylko dla Nannochromisów, dla Pelvicachromisów są już zbyt ciasne w środku, zwłaszcza dla tych dużych gatunków. By dla nich się nadały trzeba im zapewnić więcej(co najmniej 1.5 raza) miejsca.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Hej Lukasz Wink
Faktycznie wejscie jak otwarta stodola, ale juz wkrotce beda odpowiednie groty prototypy od Peosa. W przyszlym tygodniu ide na pierwsze zajecia z ceramiki (zapisalem sie z premedytacja) takze wiadomo co bede lepil Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak zobaczyłem drugie i trzecie zdjęcie, to pomyslałem, co ten Ruki z tym zrobi? Big Grin

Testuj testuj, na zdjęciu to są 2 różne klory, czy takie zdjęcia?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Smile lozko w tle zatem nie wiem co Kuba miales na mysli Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Cytat:Jak zobaczyłem drugie i trzecie zdjęcie, to pomyslałem, co ten Ruki z tym zrobi? Big Grin
Kuba, oglądasz za dużo filmów przyrodniczo-podróżniczych, szczególnie tych o pierwotnych plemionach amazońskich. A my tu o pielęgnicachBig Grin.


Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Oj chłopaki Big Grin

Dużym plusem jest to, że można to łatwo (przynajmniej takie mam wrażenie) zakamuflować, czy to pod korzeniem czy między kamolami.

No i jeszcze jedno - istnieje kilka gatunków muszlowców i większych pielęgnic sprowadzanych z j. Tanganika, które żyją w jamkach wykopanych w mule. Te grotki mają taki kształt, że chyba idealnie nadają się do wciskania w piach i jakby jeszcze miały piaskowy kolor, to nadawałyby się dla tych gatunków idealnie Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości