• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zbrojniki

#11
U mnie natomiast L114, L075, L200 HF, oraz L014 gdy osiągneły od 12 do 20 cm nie ma już żadnego problemu z jedzeniem, jak tylko wrzucę cokolwiek suchego, mrożonego od razu pierwsze do koryta a L014 (ma tylko 12 cm ) czy L200 HF (16 cm) potrafi nie dopuści 20 cm G.pellegrini do kostki artemi idąc szarżą i uderzając ogonem w niego wygląda to zabawnie ale działa. Dodam, że powyższe gatunki uważam także za czyścioszki, oraz dość śmiałe po osiągnięciu min 10 cm widuje je wciągu dnia wielokrotnie. Przy nich miałem również udane tarła Gujan czy Bujurquina oraz Laetacara nigdy ikra czy larwy nie zostały zjedzone. Czasem dokarmiam je  pod wieczór wrzucając parę krewetek czy cukinie, ogórka, lecz nie za często ponieważ jak zauważyłem wtedy za mocno się obżerają i szybko ,,otyłe" się robiły Big Grin
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
A czy ktoś potrafi podać mi różnice między L144 a zwyklą krzyżówka?Słyszałem że mają inny kolor oczu:albinos czerwone (krzyżówka) a L 144 czarne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
L 204 - taran który przepchnie się  dla żarcia , a potyczki między nimi 2,3 na raz , gonitwy po zbiorniku, przepychanki . 
Sturisoma aureum - ale do nie agresywnych ryb , że względu na słaby kręgosłup , choć dorosła używa go do obrony , kiedyś dysk miał odbite łuski ogonem, dosłownie odbity ogon na całej długości ciała, ikry chciał zakosztować 
L 180 - kolejny silny ancistrus , spokojnie się. rozmnaża.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jak z syfieniem i agresją u S. auerum poza tarłem?

Edit. L144 ma corne oczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Z moich doświadczeń Squaliforma Emarginata jest jednym z nielicznych zbrojnikow który się poprostu nie chowa. Mam 3 szt od jakiś dwuch lat i te zbrojniki zachowują się totalnie inaczej niż każdy inny znany mi gatunek. Duże scobinancistrusy czy kaktusy są znaczenie mniej płochliwe niż młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
One podczas tarła walczą między sobą o samice , wykonują " taniec/ pokaż siły  " przepychając  się a zwycięzca zapładnia ikre.
Mega spokojne , nie zjadają młodych, nawet innych gatunków , razem ze Sturisoma mi odchowaly się l180 , nawet przy l 204, które razem zamieszkiwały  zbiornik .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Również polecam Peckoltie L 134. Aktywna w ciągu dnia , śmiało brnie w stronę pokarmu. Nie obawia się przy tym innych ryb.Tak
Plus tez taki ze ubarwienie ma stałe , niezależne od koloru podłoża czy nastroju. Piękne połączenie kkontrastowych barw . 
Widywałem tez je na youtube w biotopie Malawi ze sporymi i agresywnymi pyszczakami z grupy Mbuna i wychodzi na to że nieźle sobie radzi z pielęgnicami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(24-04-2017, 21:34 PM)schmeichel napisał(a): A czy ktoś potrafi podać mi różnice między L144 a zwyklą krzyżówka?Słyszałem że mają inny kolor oczu:albinos czerwone (krzyżówka) a L 144 czarne?

L144 te prawdziwe chyba nie do kupienia. Poczytaj na Planetcatfish. Najczęsciej jest to odmiana barwna. Anticristus cf. cirrhosus.


poczytaj tu https://www.planetcatfish.com/common/spe...cies_id=49

(24-04-2017, 22:45 PM)seba8989 napisał(a): Również polecam Peckoltie L 134. Aktywna w ciągu dnia , śmiało brnie w stronę pokarmu. Nie obawia się przy tym innych ryb.Tak
Plus tez taki ze ubarwienie ma stałe , niezależne od koloru podłoża czy nastroju. Piękne połączenie kkontrastowych barw . 
Widywałem tez je na youtube w biotopie Malawi ze sporymi i agresywnymi pyszczakami z grupy Mbuna i wychodzi na to że nieźle sobie radzi z pielęgnicami.
To chyba nie biotop już. Zbrojniki w Malawi o zgrozo. Tyle jest sumów. L134 pH do 7,5 max.

Zawsze przecież można welonki dodać do ziemiojadów. Też lubią kopać. Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
adams2121, dzięki za info. Wink

cichy24pl, albinosy cf. cirrhosus( albo krzyżóweczki) mają czerwone oczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Niestety zmartwię cię. L144 pochodzi tylko z Paragwaju i nie jest dostępna.

A to co sprzedają jako L144 masz w linku.

https://www.planetcatfish.com/common/spe...ies_id=905
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości