• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada z pielęgnicami 360L

#1
Witam jestem nowy na tym forum Smile w moim posiadaniu jest akwarium (120x50x60h) 360L brutto były w nim kiedyś skalary ( stąd ta wysokość akwarium) ale niestety znudziły mi się Tongue

Filtracja aqua nova ncf 1500 oraz aquael turbo 1500 
Grzałka 300w aquaela 
woda pH 7,5 KH 6 GH 10
Obsada:
Chciałbym mieć w tym akwarium 3 parki pięlegnic jeżeli jest to możliwe a jeżeli nie to wystarczą 2. Do tego mieczyki, kiryśniki, zbrojniki i ampularie nie chciałbym żeby w tym akwarium było pusto bo to akwarium stoi w salonie i nie chce mi się sluchać komentarze typu ,,puste akwarium itd Big Grin,,

Na pewnym forum na fb natrafiłem osobę która handluje pięlegnicami podała mi listę jaką ma na sprzedaż i z tych co najbardziej mi się spodobały to:
Pielęgnica miodowa,mekka,eliota,sajica,akara electric blue, akara pomarańczowopłetwa (wiem bardzo agresywna Sad) , hemichromis blue neon ( z tego co się orientowałem jest to krzyżówka jakiś 2 czerwieniaków na jakieś angielskiej stronie to znalazłem ale ogólnie bardzo ładna ryba no i niestety Afryka Tongue)





I teraz pewnie jeszcze pójdzie hejt bo  planuje rośliny z pielęgnicami Tongue ale zaryzykuje rośliny : żabienica,kryptokoryna karbowana,nurzaniec wszystko planuje w doniczkach mini 8 cm wysokości przykryte kamieniami.





Dodam jeszcze że podłoże będzie z piasku + korzenie kamienie to na tyle temat mojej wizji proszę teraz o waszą trochę się rozpisałem Smile z góry każdemu dziękuje za pomoc
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przecierz rosliny w akwarium z pielegnicami to nic strasznego Smile tylko problem z ich ewentualnym wykopywaniem z podloza.
Jesli chodzi o ryby to nie masz sprecyzowanego celu czy to ameryka srodkowa czy poludniowa. Poczytaj o parametrach wody dla poszczegolnych gatunkow to obsada ulozy sie sama Wink masz zamiar modyfikowac parametry swojej wody czy zostajesz przy tych ktore podales ? Bo jesli takie zostaja to kierunek na CA jak najbardziej ale na SA to nie wystarczy.

Na forum mamy importerow ryb wiec mozesz ich pytac o najbardziej egzotyczne okazy - arsik, mpaw i stafe

Jesli chcialbys sprobowac przygody z Madagaskarem to filas ma na sprzedaż paretroplus menarambo - rzadkie i piekne rybskaSmile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Chciałbym zostać przy tych parametrów co mam czyli CA zostaje. Smile
Powiem że czytałem tego pełno i sam nie wiem jak dobrać te ryby, dobrze wiedzieć że mam większy wybór gatunków ale pewnie ryby importowane są tak drogie że mnie nawet na nie stać. Wink
paretroplus menarambo bardzo ładne ale wyczytałem że nadaje się do akwarium jednogatunkowego a ja jednak chciałbym mieć trochę urozmaicenie Wink

Do tej listy dodam że bardzo podoba mi się czerwieniak dwuplamy ale niestety  bardzo agresywny  i do tego AfrykaSad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
 akara pomarańczowopłetwa (wiem bardzo agresywna Sad


Ryba ta wcale  nie musi być agresywna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
dobrze wiedzieć ja tylko pisałem co się naczytałem w necie, bo z tymi co wymieniłem pielęgnicami jeszcze nie miałem doczynienia Smile
A skąd masz takie informacje? Masz ją w zbiorniku czy jak? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wszystko zalezy od tego na jakie ryby sie trafi.Obecnie nie mam ale miałem kilka lat w ciągu których rozmnażałem je z powodzeniem.Rodzicami są wyśmienitymi. Jak większość pielęgnic największą agresję przejawiają w okresie tarła i odchowu młodych (najbardziej samica). Do takiego zbiornika proponowałbym harem i rozpraszacze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Harem akary 1 samca + 2 samic? Rozpraszacze jakies inne pielęgnice? Czy inne ryby? Bo nie ukrywam że chciałbym mieć w obsadzie również kiryśniki oraz zbrojniki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tak. Chodziło mi o samca i dwie samice. Kup grupkę młodych i niech się coś dobierze. Dodatkowo zostaw drugą samiczkę. Samiec nie będzie miał problemu aby wycierać się z nimi dwiema naprzemiennie:-)Jeśli chodzi o inne ryby to u mnie biotopu nie było(sklepowe skalary,mieczyki,molinezje).Moje akwarium różniło się od twojego wymiarami(150×45×55)ale panowała w nim zgoda. Możesz próbować je połaczyć np z hokejówką amazońską. Ze zbrojnikami nie powinno być problemu, jakie chciałbyś mieć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
To fajnie bardzo mi się podoba ta opcja. Chciałbym połączyć z mieczykami. Zbrojniki niebieskie weloniaste podobają mi się bardzo Smile mogą być?
akary mógłbym karmić mixem dla paletek bo mam dużo tego od kolegi? Tam jest 15% żołądków indyczych 15% krewetek reszta to szpinak marchewka z groszkiem banan i jabłko.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zbrojniki mogą być:-)Jeśli chodzi o karmienie to najważniejsza jest urozmaicona dieta.Możesz wykorzystać ten pokarm,który posiadasz ale nie karm nim zbyt często(żołądki indycze). Na forum jest sporo informacji o jego szkodliwości. U mnie akary jadły płatki,mrożonki (solowiec,krył,szklarka) i granulaty (jakieś miksy, cichlid omnivore,hikari cichlid gold-przepadały za nim).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości