• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240 l ziemiojady brazylijskie obsada

#21
Ja posiadam model 2000 i uważam że jest ok do 240 L. 
Zawsze można skręcić moc na mniejszą jeśli dekoracji jest mało i stwierdzisz że za duża jednak pralka się robi Rolleyes.
Wcześniej posiadalem model 1000 i kiepsko się sprawdzał.
Lepiej kupić mocniejszy filtr i wyregulowac moc na pożądaną mniejszą,  niż później nie być zadowolonym i robić ponowny zakup.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(05-05-2017, 16:49 PM)seba8989 napisał(a): Ja posiadam model 2000 i uważam że jest ok do 240 L. 
Zawsze można skręcić moc na mniejszą jeśli dekoracji jest mało i stwierdzisz że za duża jednak pralka się robi Rolleyes.
Wcześniej posiadalem model 1000 i kiepsko się sprawdzał.
Lepiej kupić mocniejszy filtr i wyregulowac moc na pożądaną mniejszą,  niż później nie być zadowolonym i robić ponowny zakup.
Ja w swoim zbiorniku 375 l miałem model 1500 i był wystarczający jako mechanik. Floop do twojego akwarium wystarczy model 1000. Seba jak ty go mieścisz w zbiorniku, chyba bez pojemniczka na złoża(ceramika itp)?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: Siwek219
#23
Dokładnie , filtr tylko mechaniak na gąbce Rolleyes . Dmucha aż miło na polowie mocy. U mnie jest troche skał , także potrzebowałem większego przepływu . Może jak akwarium nie zagracone to faktycznie słabsze modele się sprawdzą
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Kupiłem filtr i jest widoczna różnica po jednej dobie. Do baniaka trafiło 8 kirysków i 10 rodostomusów. Wkońcu coś pływaHaha.Mam pytanko. Jakie wkłady macie w swoich kubłach. Ja mam kermazyt 2x i ceramike. Do tego 4x gąbka. Nie mam jeszcze testów, ale w kranie mam koło 8 ph i podobno koło 4 stopni niemieckich twardość. Myślicie ,że jest sens włożyć torf do kubełka?Mam jeszcze koło 2 kg lignitu w akwa, ale na 240 l to mało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości