• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240 l ziemiojady brazylijskie obsada

#1
Witam. W akwarium pływają 4 ziemki brazylijskie z których dobrała się już para. Pozostałe to prawdopodobnie samiec i samiczka, ale pewności nie mam. Docelowo chciałbym mieć 2 pary lub 2 haremy ziemiojadów. Jakie mogę dokupić ziemki do brazylijskich i czy wogole ma to sens przy akwa 240 l. Jeżeli ma sens to proszę o podpowiedź Usmiech
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Niestety na dłuższą metę nie ma to sensu, docelowo G. brasiliensis wymaga akwarium o pojemności co najmniej 400 litrów.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
para brazylijskich to też za dużo w 240 l?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A jeżeli podobają Ci się brazylijskie to polecam iporangensis- idealny zamiennik do mniejszego baniaka Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
wiesz może czy są jakieś wyraźne różnice w wyglądzie między brazylijskimi a iporagensis bo w tej chwili to się zastanawiam jakie rybki mam. Sprzedawca nie był pewien co to za ziemki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Spójrz w moim temacie z iporangensis Wink.
Iporangensis są proporcjonalnie dłuższe, mają bardziej pociągły pysk i są niższe. Oprócz tego rosną mniejsze Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Rzeczywiście bardzo podobne do moich. Jutro wrzucę fotkę to może ktoś będzie wstanie rozpoznać. Dzięki Papja.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie ma większych szans, żebyś miał iporangensis, one są nie do dostania u nas Wink. Moje zostały sprowadzone przez pomyłkę, jako Gymnogeophagus rhabdotus Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(17-04-2017, 12:57 PM)Floop napisał(a): Witam. W akwarium pływają 4 ziemki brazylijskie z których dobrała się już para. Pozostałe to prawdopodobnie samiec i samiczka, ale pewności nie mam. Docelowo chciałbym mieć 2 pary lub 2 haremy ziemiojadów. Jakie mogę dokupić ziemki do brazylijskich i czy wogole ma to sens przy akwa 240 l. Jeżeli ma sens to proszę o podpowiedź Usmiech
Rzeczywiście zbiornik trochę mały jak na ziemiojady brazylijskie Sad - przydałby się chociaż 150 cm długości. Poza tym są one dosyć agresywne wewnątrzgatunkowo i zbiornik musiałby być naprawdę duży żeby w nim trzymać więcej niż jedną parę. Natomiast co do trzymania z nimi innych gatunków ziemiojadów to nie ma problemu z agresją, raczej nie zwracają uwagi na inne gatunki - jedynie podczas tarła i opieki nad ikrą/wylęgiem para broni swojego rewiru, który jest zresztą niewielki - u mnie zazwyczaj w promieniu około 30 cm od gniazda. 


"Nie ma większych szans, żebyś miał iporangensis, one są nie do dostania u nas [Obrazek: wink.gif]."


Papja - Nie wiem co rozumiesz przez stwierdzenie "u nas", ale w RP Geophagus iporangensis jest do kupienia bez żadnych problemów Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nigdy nie trafiłem iporangensis w żadnym sklepie zoologicznym, ani w żadnym polskim ogłoszeniu, a szukałem małych ziemiojadów długo Wink. W internecie polskim również nic o nich praktycznie nie ma Tongue. Stąd też wyciągnąłem wniosek, że są nie do dostania Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości