• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 540l SA

#1
Oto mój nowy zbiornik powoli nabiera wyglądu (powoli).
180x50x60
Woda 50/50 RO/kranówki
Ogrzewanie JBL 200W - daje radę
Filtracja: Fluval FX4 i JBL e1501
Oświetlenie 2 belki LED
Obsada:
2* Retroculus sp. Rio Araguari F1
4* G. Altifrons Tocantis
4* G.altifrons Rio Xingu
2* Aequidens diadema
( Powiecie pewnie że przerybione😀, ale to dopiero maluchy, więc docelowo będzie mniej).
Dekoracja - tylko korzenie, jeszcze się to zmieni.[Obrazek: 2621900a0b64d7cf66578cdf680a9a93.jpg][Obrazek: 09b0db31cbd20ac06eebe75b4eeb51fe.jpg][Obrazek: d03f690a0a3bdd6399550e42b678c430.jpg][Obrazek: 557cc4c031ae0ecc4dda1b39b500e0e8.jpg][Obrazek: 43fa506c1aaf5c6d21ed04fa19a2a63e.jpg][Obrazek: dd6812bccdefd64dacf2c9b08153a328.jpg]

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Szykuje sie ciekawe akwa Smile 
Kilka pytan - gdzie ukryta jest filtracja ? Bo murek nie jest otwierany ? Jaka obsada zostaje docelowo ?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(15-04-2017, 20:56 PM)Qbek napisał(a): Szykuje sie ciekawe akwa Smile 
Kilka pytan - gdzie ukryta jest filtracja ? Bo murek nie jest otwierany ? Jaka obsada zostaje docelowo ?
Filtry stają z boku, między podestem a ścianą. Będą zabudowane, ale wszystko powoli. Jeżeli chodzi o obsadę to zobaczymy jak będą rosły. Chciałbym zostawić retroculusy, diademy trafiły tu przypadkiem ale swietne. Smile

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Super to wygląda. 
Specem od aranżacji nie jestem ale spróbował bym ten środkowy korzeń dać po prawej stronie zaraz za tym mniejszym, może być fajny efekt.
Będę kibicować G. Altifrons Tocantis i G. Altifrons Rio Xingu Smile
Piękne ryby z nich rosną 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Przy takich maluchach to obsada ulegnie redukcji za dobre 2-3 lata Smile Mam nadzieję że będzie łatwo rozróżnić altifronsy, szkoda byłoby mieszać dwie odmiany tak zjawiskowych ryb.

Skąd masz piach?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(16-04-2017, 10:36 AM)piotrK napisał(a): Przy takich maluchach to obsada ulegnie redukcji za dobre 2-3 lata Smile Mam nadzieję że będzie łatwo rozróżnić altifronsy, szkoda byłoby mieszać dwie odmiany tak zjawiskowych ryb.

Skąd masz piach?
Piasek z Leroy Merlin firmy zew do piaskownicy. Wymagał niewielkiego płukania. Sprawdzony kwasem więc powinien być ok. Wygląda świetnie. Różnice między Tocantis i Xingu na razie widzę. Tocantisy mają bardziej czerwone płetwy ogonowe. Zobaczymy jak będzie później.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości