• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [600 l] Pterophyllum Altum - Rio Atabapo

#41
Pięknie to wygląda na sucho.

Potwierdzam - u mnie również nie ma zapachu, nie demonizowałbym też parowania - 2cm na tydzień
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Tak się zastanawiam nad roślinami i z tego co  występuje ogólnie w tropikach podoba mi się:
Skrzydłokwiat miniaturowy,
Monstera
Epipremnum  
Te trawkopodobne coś ze zdjęć 
W sumie to sam nie wiem co tam wsadzić, marzą mi się mchy  ale raczej większość dostępnych nie ma nic wspólnego z tamtymi rejonami.

Fazi  wspomożesz i rzucisz jakimiś roślinkami ze strefy brzegowej  ? 

z góry dzięki Smile
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Skrzydłokwiat spokojnie może być - wprawdzie w okolicach Rio Atabapo znaleźć można Spathiphyllum cannifolium, ale jakikolwiek Spathiphyllum sp. będzie ok (tym bardziej, że pewnie ciężko będzie dostać akurat ten występujący na interesującym nas obszarze).

Monstera występuje jak najbardziej, wiec też się nadaje.

Epipremnum w dorzeczu Orinoco raczej nie występuje.

Te trawopodobne ze zdjęć to pewnie jakieś Cyperus sp. (typowo błotne zielsko i bez wsadzenia w podłoże będzie raczej ciężko je utrzymać) 

Z Atabapo jest taki problem, że ta rzeka płynie różnorako Tongue Miejscami brak drzew praktycznie, sporo kamulców i tam nadawałyby się Cyperus sp.; tam gdzie drzew sporo pewnie jest szansa znaleźć przy brzegach i Monsterę i Skrzydłokwiat, aczkolwiek nic sobie za to uciąć nie dam. O rośliny ze strefy typowo przybrzeżnej, nierosnące w podłożu a do tego znoszące submers i emers dosyć trudno. Polecam oczywiście niezawodną Hydrocotyle leucocephala, która w tej roli wypada znakomicie, ale nie wiem czy już nie jest zbyt oklepana Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Mam przygotowane specjalne miejsca pod rośliny w cześci nadwodnej gdzie będzie więcej jakiegoś podłoża, czy to torfu czy to piachu.

z  dorzecza Rio Inrida - Cano Vitina udało mi się namierzyć coś takiego: 
Tonina fluviatilis  - niby  rośnie w paludariach całkiem nieźle
Sagittaria spp. 

ale konkretów gdzie to występuje to nie ma nigdzie Sad


Cyperus to nie jest.   Znalazłem Chlorophytum spp. to jest , niestety afrykański badziew Sad     musze znależć jakąś trawe. 
a znależć informacje na temat mchów to już jest cud.  Chyba zasadze pierwszy lepszy mech Smile    na mchach mi zależy bo planuje wpuścić  Dendrobates leucomelas.

Hydrocotyle leucocephala  napewno posadze bo mi się podoba bardzo Smile
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
(11-05-2017, 21:24 PM)Draughtell napisał(a): Cyperus to nie jest.   

Pisałeś o swoich zdjęciach w wątku? Ja pisałem o zdjęciach z natury Big Grin 

Co do mchów - większosć tego co mamy w handlu to Azja, ale... Taxiphyllum sp.; Vesicularia sp.; Archidium sp. - wszystko to znajdziesz praktycznie na całym świecie. Szukając kiedyś, przez chwilę tego tematu do swojego Pantanalu znalazłem info, ze w Brazylii jest 850 gatunków mchów Big Grin Nie handlują tym, bo kto by to kupić chciał Big Grin

Nie będzie wielkim nadużyciem jak użyjesz dostępnego w handlu "Brazil moss" - podobny do Christmass moss (swoją drogą mchy są tak wpieniające - fani mchów zamiast używać normalnych, łacińskich nazw jak reszta świata, bladego pojęcia nie mają co sprzedają i wymyślają te drętwe nazwy Big Grin )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
A Amblystegium sp. Brasil Moss?
Szukałem kiedyś do swojego baniaka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Co tam słychać i widać w projekcie? Zaniedbujesz nasProsi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Akwarium zalane, woda dojrzewa  mimo że jeszce nie skończona część nadwodna.
Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:  ( sorki za jakość zdjęć ) 
   
   
   
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Jest nieźle , lecz poproszę lepsze foty jak woda się wyklaruje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko z dwóch konarów leżących na dnie...
Eh, jest pięknie.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości