• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [600 l] Pterophyllum Altum - Rio Atabapo

#31
Mógłbyś napisać jakie światło jest na 2 powyższych zdjęciach? Na drugim naświetlacze położone na wzmocnieniach poprzecznych?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(28-04-2017, 13:03 PM)BartWes napisał(a): Mógłbyś napisać jakie światło jest na 2 powyższych zdjęciach? Na drugim naświetlacze położone na wzmocnieniach poprzecznych?
Oświetlenie całości to moduły LED  jakieś 16 Wat
A sama toń wody do 3 Waty w power ledach. Ukrytych tak żeby nie były widoczne.


Trochę nowych fotek ( Polecam wyobrazić sobie czarne tło nad wodą)
Jutro jak czas pozwoli biorę się za wykańczanie i obklejanie wszystkiego torfem.
Roślinki narazie poglądowo choć podobają mi się te "trawki" 

   
   
   
   
   
   
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Wszystko ładnie pięknie ale nie wyobrażam sobie w jaki sposób okleisz to teraz torfem? zdemontujesz to i zrobisz na ziemi czy jak?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(09-05-2017, 09:15 AM)tatakuby napisał(a): Wszystko ładnie pięknie ale nie wyobrażam sobie w jaki sposób okleisz to teraz torfem? zdemontujesz to i zrobisz na ziemi czy jak?

Da radę spokojnie Smile    nic nie demontuje. Technikę opracowałem już na mniejszym akwarium Smile
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(09-05-2017, 09:55 AM)Draughtell napisał(a): Da radę spokojnie Smile    nic nie demontuje. Technikę opracowałem już na mniejszym akwarium Smile

Liczę na turorial z oklejania torfem Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
No to czekam na informację jak idzie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Bardzo podoba mi się pomysł - ale u kogoś. 

U siebie w życiu bym czegoś takiego nie postawił. Po pierwsze - całkowicie odkryty baniak, więc parowanie gigantyczne, po drugie - korzenie częściowo wystające z wody, więc i zapachy prawdopodobnie mało ciekawe, po trzecie - jak będziesz chciał cokolwiek zmienić np. w aranżacji czy sprzęcie to również całą część nadwodną trzeba zdemontować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(09-05-2017, 10:37 AM)s050197 napisał(a): Bardzo podoba mi się pomysł - ale u kogoś. 

U siebie w życiu bym czegoś takiego nie postawił. Po pierwsze - całkowicie odkryty baniak, więc parowanie gigantyczne, po drugie - korzenie częściowo wystające z wody, więc i zapachy prawdopodobnie mało ciekawe, po trzecie - jak będziesz chciał cokolwiek zmienić np. w aranżacji czy sprzęcie to również całą część nadwodną trzeba zdemontować.

Zbiornik będzie zamknięty, nie robię otwartych zbiorników bo mnie takowe irytują Smile  wystarczy że solniczkę mam otwartą i to wystarczy.

Po drugie - słabe masz doświadczenia z korzeniami jeśli  miałeś śmierdzace, zazwyczaj robi się fajny leśny klimacik Smile 

A po trzecie -  nie robię zbiorników po to żeby w nich dłubać potem a cały sprzęt jest łatwo demontowalny Smile
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Potwierdzam mam odkryte ponad tysiąc litrów i wystające korzenie, nic nie śmierdzi i parowanie odpowiednie jak na taki baniak Wink. Czekam na dalszą część a już jest super Smile

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
To oświetlenie części podwodnej mnie tylko razi,takie trzy równe punkty.tak to super extra to już wyglada
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości