• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2]

#51
Witam,mam na imie Marcin. Jestem miłośnikiem akwarystyki od 1996roku kiedy to założyłem moje pierwsze akwa.Był to mały (40L) baniak,ale jak na moje warunki wystarczający.Po 11 latach hodowli(3 inne zbiorniki) moja przygoda sie skonczyła,tj. ślub,dzieciak, zmiana mieszkanka itd;0 Obecnie przebywam w belgi i nie posiadam żadnego zbiornika ,natomiast mam w planie kiedy wróce (ok rok) założenie 240-300l baniaczka z pielęgnicami.Moim zdaniem to najpiekniejsze rybki na świecie, które można hodowac w domu.Moje plany kreca sie w okół SA.
Obsada jaką chciałbym miec to:
-Pterophyllum scalare„Lago Manacapuru" 5-6szt
-Akara z Maroni docelowo parka-start 4szt
-Neon czerwony (neon axelroda) 20szt
-Kirysek Panda (pandowaty) 7szt
-Glonojad albinos weloniasty zbrojnik 2parki
Mysle że jak na taki zbiorniczek nie przerybie go ,a dla oka bedzie to prawdziwy rarytaz,szczególnie ze mam zamiar postawic akwa w moim salonie(30m2). Wiem że to troche głupie pisac o tym co sie 'chce' a nie ma,ale mam kupe czasu wolnego i spedzam go w necie serfując po stronkach dotyczacych pielegnic i szczerze mówiąc Wasze forum jest po prostu najlepsze!! Z tąd decyzja o dołaczeniu do Was juz teraz i pogłebiau wiedzy na temat tej zaje... pasji. Pozdrowki
 
Podziękowania złożone przez:
#52
Witaj. Życzę powodzenia we wprowadzaniu planu w życie Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
#53
Witam.
Mam na imię Robert i pochodzę z Olsztyna woj.Warm-Mazurskie.Z akwarystyką związany jestem około 30 lat.Po wielu latach wracam do pielęgnic,a konkretnie do apisto i barwniaków.Niestety na naszam terenie ciężko jest dostać inne pielęgniczki prócz ramirez i kakadu.
pozdrawiam


 
Podziękowania złożone przez:
#54
Witaj Robercie!

Na szczęście obecnie nie ma problemu z przesyłaniem ryb, więc myślę, że za pośrednictwem naszego forum uda Ci się znaleźć ryby, jakie Cię interesują i umieścić je w swoim akwarium Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Podziękowania złożone przez:
#55

Witaj, witam również pozostałych, których nie witałem Smile

(29-02-2012, 13:51 PM)robertk. napisał(a): Niestety na naszam terenie ciężko jest dostać inne pielęgniczki prócz ramirez i kakadu.
Przecież istnieje możliwość kupna i wysyłki PKP, PKS. W lokalnych sklepach, niestety zwykle jest ubogo w ciekawsze gatunki.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Podziękowania złożone przez:
#56
Akwarystyka to moje hobby i to już od małego. Tak się złożyło, że po małym karasiu od pana wędkarza jakoś mnie "wzięło". Wujek sprezentował pierwszy zbiornik na 14/15 urodziny i od tej pory jest. To ciągle jeden zbiornik, w którym dochodziło do przeróżnych zmian i kombinacji gatunków. Jeden oficjalny... Bo dzięki studiom można było założyć drugiBig Grin o którym już nie wszyscy z rodzinki wiedzą (tak dla dobra ryb).
Od skalarów - pierwszych pielęgnicowatych, były ogólnie dostępne a. agassizi, a. cacatuoides, heros severus, etroplus maculatus (bardzo mi się podobały) i pelvicachromis pulcher, które obecnie zajmują zbiornik z grupką podrostków;P


Drugi zbiornik jest bardziej od początku do końca "mój" (nie ma dobrych rad: "a weź dorzuć tam coś jeszcze"). To parka apisto baenschi tam rządzi. Pierwsze dzikusy. I ślimak samobójca...

No i ujawniam się bo dzięki forum jestem bogatsza w wiedzę akwarystyczną i korzystam z porad doświadczonych ludzi. Cześć wszystkim : )
 
Podziękowania złożone przez:
#57
Witaj Norien! Smile Życzymy miłego pobytu na forum.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
#58
Bry, nazywam się Konrad, mieszkam w Radomiu, od pewnego czasu jestem zafascynowany pielęgnicami ameryki środkowej. Akwarystyką zaraził mnie ojciec, jednakże wybrałem zupełnie inną drogę niż on w tym hobby (stary zwolennik mixów żyworódek).
Na forum poszukuję fachowych porad w dziedzinach w których moja wiedza kuleje.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Podziękowania złożone przez:
#59
Witaj Konradzie, jakie pielęgnice cię najbardziej fascynują z CA? Masz już jakieś?
Są tutaj znawcy tego rejonu, sam również trafiłem tutaj szukając informacji o tych pielęgnicach.
 
Podziękowania złożone przez:
#60
Witam! Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 7 gości