• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zagadka!

#11
Ja właśnie obstawiam, że poszedł mega syf kranówą i membrana nie dała rady. Bo nic innego mi nie przychodzi do głowy... :/
rob napisał(a):Dziwne tylko że dwa gatunki rybek maja się dobrze.
Nie dwa gatunki tylko dwie grupy ryb. Poza tym, w jednym baniaku pływały wraz z Enigmatochromisami i sacrimontisami również N. transvestitus oraz W. signatus. Tylko u tych dwóch pierwszych straty, pozostałe bez szwanku....

sensej napisał(a):Może ktoś Ci zauroczył [Obrazek: tongue.gif]

Żaden Cygan nie rzucił na Ciebie klątwy ?
A żebym się zes*ał za tą ochotkę?Big GrinBig Grin

sensej napisał(a):Kota nie zakrapiałeś czymś na kleczesze ?

Może jakiś odświeżacz powietrza w sprayu ?
Nie(kot nie wychodzący, nic na pchły ani kleszcze) i nie, również nic przeciwko owadom.

DavCz napisał(a):Kirysek przetrwa w wodzie s nizskim poziomem tlenu...
mikonw napisał(a):Właśnie, tlen. Też mi to chodzi po głowie. Tylko co mogło go zabrać? A może tlenu było pod dostatkiem, ale ryby nie mogły go pobrać, bo coś im się stało ze skrzelami? Taniny? Tylko skąd one w czystym RO?
 
Przetrwały W. signatus, które najgorzej z mojej obsady reagują na niedobory tlenu. Zaś padły diplotaenie, które radzą sobie ze stosunkowo małą ilością tlenu. Co ciekawe, dwa baniaki to mocne BW(60 z diplo i 20l z barbusami), a pozostałe dwa to były raczej CW.

bernard napisał(a):A może były świąteczne porządki i ktoś zbyt intensywnie używał Pronto do mebli?
W nocy spaliśmy, w dzień byliśmy w pracy. Niestety nie miał kto posprzątać. Sad

dzikakuna napisał(a):A w czym to RO stało? W tym co zwykle? Może "ktoś" użył pojemnika do czegoś innego....
mikonw napisał(a):Zbiornik na wodę RO masz przykryty?
Baniaki 30l na wodę, używam tylko do celów akwariowych. Zakręcane, ale woda nie miała się jak zakisić, bo stały ledwie kilka godzin przed podmianką.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ruki a moze to te przeterminowane liscie z 2013 ? Tongue 

A tak powaznie to zadzwon do wodociagow i zapytaj czy nie bylo jakiejs awarii na sieci, albo czy nie odkazali dezynfekowali sieci
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Pokarm?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Smile Dobra, nie będę Was dłużej męczył - to Ja!!! Byłem u Rukiego jak był w pracy i nakarmiłem je ochotką.
Proporce i kiryski były zbyt powolne i nie zdążyły się załapać na robale - będę musiał powtórzyć wizytę Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(15-04-2017, 13:24 PM)Sloma napisał(a): Pokarm?
W ostatnich dniach leci to samo do wszystkich akwariów- OSI i NatureFood. Żadnych mrożonek ani żywca. :/
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja nie chce nic mówić wymień w końcu te wstępne wkłady! ;D podejrzewam że coś ciężkiego poszło w rurach a wkłady mówiłeś że masz "letnie" i membrana też nie dała temu rady

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Trzeba szukać "elementów" wspólnych, które łączą te akwaria - jak dla mnie to coś musi być w tej Twojej wodzie bo raczej nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Masz jeszcze akwarium w którym nie padły żadne ryby?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(15-04-2017, 21:38 PM)TomaszAkwarystyka napisał(a): Ja nie chce nic mówić wymień w końcu te wstępne wkłady! ;D podejrzewam że coś ciężkiego poszło w rurach a wkłady mówiłeś że masz "letnie" i membrana też nie dała temu rady

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Jak na złość, 3 tygodnie temu na nowe wymieniłem, bo w końcu wypadało. :/ TDS poszedł się walić, więc nie mogę ocenić na ile membrana jest sprawna. :/

filas napisał(a):Trzeba szukać "elementów" wspólnych, które łączą te akwaria - jak dla mnie to coś musi być w tej Twojej wodzie bo raczej nic innego nie przychodzi mi do głowy.


Masz jeszcze akwarium w którym nie padły żadne ryby?
W 7 akwariach nic się nie podziało, nawet Apiściaki młode wyprowadzały w między czasie. Jak dla mnie to było coś z wodą we wtorek. Niestety Kraków, wbrew ogólnej opinii, ma kijową wodę, a rury w moim bloku to szkoda gadać. Tylko co poszło?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
No to pozostało przebadać wodę, jeżeli zostało Tobie jeszcze coś z wtorku.
W Poznaniu chwalą się, że woda jest zdatna do picia. Nawet opowiadają, że na bieżąco jest kontrolowana przez testy na żywych organizmach - jakieś małże. Ale kto wie jak często zdarza się wymienić małże na nowe? Temat tabu i raczej jeżeli były to śladowe ilości czegoś co zaszkodziło tylko Twoim niektórym rybom to i tak nie wyjdzie na jaw.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
W Krk nim woda ze stacji uzdatniania dojdzie do kranu ma czasami kilometry rur do przebycia, w niektórych budynkach mają nawet ołowiane przyłącza.... Big Grin

Typowe akwarystyczne archiwum X, najbardziej mi żal A. sp. "Miua"- chyba zostałem z jedyną rybą w Polsce. :/
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości