• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Vitalis - nowe pokarmy dla ryb pielęgnicowatych i nie tylko

#81
(18-12-2017, 12:26 PM)nattec napisał(a):
(18-12-2017, 12:20 PM)tatakuby napisał(a): Wydaje mi się że chodzi o granulcję. Granulki wasze sa jednej wielkości i nawet w postaci XS są odrobine za duże. Cena absolutnie jest w porządku . Opakowanie wydaje się takie duże , ale jest to łudzące ze wzgledu na bardzo mocno wypukłe dno do środka Smile

Dziękujemy za odpowiedź Smile Jeśli chodzi o rozmiar S to producent doszedł do podobnego wniosku i w najbliższych miesiącach do sprzedaży trafią większe opakowania pokarmu w rozmiarze XS, który do tej pory był dostępny tylko w 60g opakowaniach. Co za tym idzie pokarm powinien być jeszcze bardziej konkurencyjny cenowo. Będą to opakowania 120g i 300g.

Co więcej pojawi się też nowy pokarm płatkowany dla pielęgnic. Więcej szczegółów wkrótce Smile
No to czekam na mniejszą granulacje i większe opakowanie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
A czy jest szansa na poznanie dokładnego składu pokarmów? - "ryby i produkty rybne, glony, produkty pochodzenia roślinnego" brzmią niejasno; chciałabym wiedzieć, jakie dokładnie ryby / skorupiaki / rośliny są składnikami i w jakiej formie. Część firm już podaje pełen skład pokarmów, fajnie by było, gdyby to się stało standardem u wszystkich. Przykład tutaj:
http://www.canadian-aquatic-feed.com/?page_id=15
i tutaj - nawet z podaniem składu w procentach:
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Poniżej dokładniejsza charakterystyka pokarmu Vitalis Central/South American Cichlid Pellets

Skład: Białko 44.7%, wilgoć 20.5%, składniki nieorganiczne 19.4%, tłuszcze 10.8%, włókno roślinne 1.7%.


Charakterystyka:
Mięso rybie poddane zimniej obróbce termicznej
Zestaw olejów rybich i tłuszczy
Kryl
Kałamarnica
Omułek
Krewetka
Skrobia
Mięczaki i skorupiaki
Włókno roślinne oraz składniki pochodzenia roślinnego
Kompleks minerałów oraz witaminy:
Witamina A
Witamina B1
Witamina B2
Witamina B3
Witamina B5
Witamina B6 
Witamina B7 
Witamina B8 
Witamina B9 
Witamina B12 
Witamina C 
Witamina D3 
Witamina E 
Witamina K3 

Dodatki:
Astaksantyna 50mg/kg, Witamina A 15,000IU/kg, Witamina D3 2,000IU/kg, Witamina E 200mg/kg, Siarczan cynku monohydrat 417mg/kg, Siarczan manganu monohydrat 313mg/kg, Siarczan żelaza monohydrat 297mg/kg, Jodan wapnia bezwodny 7.9mg/kg, Molibdenian sodu 6.3mg/kg, Siarczan miedzi pięciowodny 2.3mg/kg, Selenin sodu 0.2mg/kg.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Bardzo dziękuję Smile
Gdyby się jeszcze udało ustalić, jakie to ryby i składniki pochodzenia roślinnego, byłoby super Smile (bo jest różnica między np. soją a groszkiem). Skrobia pszenna, kukurydziana czy inna?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
(18-12-2017, 12:28 PM)arrowb napisał(a): Hej,

dla mnie hitem są grazery, pięknie odchowuje na nich narybek. Mogą żerować cały dzień na krążku. Ja już nawet krążków nie mocuje na przyssawki, a wrzucam do akwarium, oczywiście dopasowuje wielkość porcji do ilości ryb w akwarium.
Arrowb możesz napisać jaki narybek na tym chowasz i od jakiej wielkości młodych podajesz grazery?
Myślałem o tych krążkach już kiedyś ale jakoś brakło przekonania Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
Hej,

w zasadzie od początku, narybek żyworódek, pielęgnic itp. nie zauważyłem, żeby jakiś nie pobierał. W przypadku drobnego narybku poczekałbym do momentu, aż zaczną jeść artemię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
No to może wypróbuję i te krążki Smile Mam ostatnio problem z wykarmieniem młodych guianacara w zbiorniku z Retroculus , wiec jak włożę krążek miedzy kamienie to młode cos pojedzą .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
Krążki to Ci raczej albo Retroculusy albo dorosłe gujanki wyciągną. Arrowb odchowuje młode w kotnikach. Krążki i ja chętnie wypróbuję przy najbliższej okazji.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
Ale taki krążek mogę ręka włożyć w gniazdo gdzie młode bytują Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
(18-12-2017, 20:10 PM)tatakuby napisał(a): Ale taki krążek mogę ręka włożyć w gniazdo gdzie młode bytują Smile
Jeśli się nie boisz że obgryzą Ci paznokcie....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości