• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Vitalis - nowe pokarmy dla ryb pielęgnicowatych i nie tylko

#71
(26-04-2017, 16:58 PM)Derfi napisał(a): Vitalis Tropical Holiday przetestuje w najbliższy długi weekend
Odgrzeję temat - ktoś z Was przetestował ten weekendowy pokarm? Zastanawiam się nad nim, ale trochę mnie odstraszają 2 fakty - 1) taki pokarm leży w wodzie w przeciwieństwie do karmnikowego i może ją psuć, 2) żarłoczne ramirezy mogłyby się przeżreć, bo pewnie ciągle by podskubywały. Ale może to tylko moje paranoje? Ktoś, coś, jakieś doświadczenie z tego typu pokarmem? faktycznie taki super czy lepiej sobie darować?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
(17-12-2017, 10:40 AM)Ramirez Dolores napisał(a):
(26-04-2017, 16:58 PM)Derfi napisał(a): Vitalis Tropical Holiday przetestuje w najbliższy długi weekend
Odgrzeję temat - ktoś z Was przetestował ten weekendowy pokarm? Zastanawiam się nad nim, ale trochę mnie odstraszają 2 fakty - 1) taki pokarm leży w wodzie w przeciwieństwie do karmnikowego i może ją psuć, 2) żarłoczne ramirezy mogłyby się przeżreć, bo pewnie ciągle by podskubywały. Ale może to tylko moje paranoje? Ktoś, coś, jakieś doświadczenie z tego typu pokarmem? faktycznie taki super czy lepiej sobie darować?
Moje thomasy krążków Vitalis Tropical Glazer nie ruszały. Za to z czystym sumieniem mogę polecić pokarm weekendowy TetraMin Weekend. Ancistrusy, ślimaki i krewetki jedną taką kosteczkę męczą minimum 3-4 dni Smile W akwarium z thomasami montuję jednak karmnik, do którego komory z pokarmem podłączony jest wężyk od napowietrzania (żeby pokarm nie wilgotniał).
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
Chyba ogólnie przy pielęgniczkach jednak lepsze karmniki, bo to wyjątkowo żarłoczne stworzenia Tongue i wcale bym się nie zdziwiła, gdyby pożarcie takiego krążka zajęło im kilka godzin, a nie dni...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
2 tygodnie głodówki rybom wyjdzie bardziej na zdrowie niż pokarm weekendowy. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Ja jednak nie przekonałem sie do tego pokarmu. Ale nie chodzi tutaj o to czy ryby jedzą czy nie , bo wszystkie raczej go przyjmowały lecz o wydajność. Naturefood jest zdecydowanie bardziej wydajny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
(17-12-2017, 17:09 PM)tatakuby napisał(a): Ja jednak nie przekonałem sie do tego pokarmu. Ale nie chodzi tutaj o to czy ryby jedzą czy nie , bo wszystkie raczej go przyjmowały lecz o wydajność. Naturefood jest zdecydowanie bardziej wydajny.


Witam. Dziękujemy za opinie. Czy może Pan sprecyzować co ma Pan na myśli jeśli chodzi o kwestię wydajności? Stosunek wielkości opakowania do ceny?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
Wydaje mi się że chodzi o granulcję. Granulki wasze sa jednej wielkości i nawet w postaci XS są odrobine za duże. Cena absolutnie jest w porządku . Opakowanie wydaje się takie duże , ale jest to łudzące ze wzgledu na bardzo mocno wypukłe dno do środka Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
(18-12-2017, 12:20 PM)tatakuby napisał(a): Wydaje mi się że chodzi o granulcję. Granulki wasze sa jednej wielkości i nawet w postaci XS są odrobine za duże. Cena absolutnie jest w porządku . Opakowanie wydaje się takie duże , ale jest to łudzące ze wzgledu na bardzo mocno wypukłe dno do środka Smile

Dziękujemy za odpowiedź Smile Jeśli chodzi o rozmiar S to producent doszedł do podobnego wniosku i w najbliższych miesiącach do sprzedaży trafią większe opakowania pokarmu w rozmiarze XS, który do tej pory był dostępny tylko w 60g opakowaniach. Co za tym idzie pokarm powinien być jeszcze bardziej konkurencyjny cenowo. Będą to opakowania 120g i 300g.

Co więcej pojawi się też nowy pokarm płatkowany dla pielęgnic. Więcej szczegółów wkrótce Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
Hej,

dla mnie hitem są grazery, pięknie odchowuje na nich narybek. Mogą żerować cały dzień na krążku. Ja już nawet krążków nie mocuje na przyssawki, a wrzucam do akwarium, oczywiście dopasowuje wielkość porcji do ilości ryb w akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#80
(18-12-2017, 12:28 PM)arrowb napisał(a): Hej,

dla mnie hitem są grazery, pięknie odchowuje na nich narybek. Mogą żerować cały dzień na krążku. Ja już nawet krążków nie mocuje na przyssawki, a wrzucam do akwarium, oczywiście dopasowuje wielkość porcji do ilości ryb w akwarium.

Cieszymy się, że pokarm sprawdza się również w takiej roli Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości