• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Monstera w akwarium

#11
hmm, ale że jak całą do akwarium, całą bryłę korzeniową? Nie zgniją korzenie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Tomek korzenie , nie zginą A co Lepsze będą mieć kilka metrów
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Zadałem pytanie bo .  .......
U mnie wszystkie rosliny sądzę w szkle bezpośrednio.  Zdjęcie .

Co więcej monstera - czerpie w tej chwili z dwóch akwariów na raz. 
Taka cwana roślina . Na początku jak wsadziłem ją, liście z łodygą miały ok 40/50 cm . Zabiły mi trzykrotkę i efekty na zdjęciu.

Korzenie w akwarium mają ok 80cm i są posadzone w dno z tyłu.  Azyl mniejszym rybom sam się stworzył.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Bardzo fajny temat, podoba mi się Smile

Ale do rzeczy bo ja zielony jak te rośliny Bezradny

Dobrze zrozumiałem, że można ją posadzić bezposperdnio w dnie w akwa jeżeli jest wystarczająco duża? 
Co w sytuacji gdy kupię małą roślinę, należy ją wstawić/podwiesić w donicze w wodzie tak aby liście wystawały? 
Wszystkie lisice muszą wystawać ponad wodę?
W donicy wystarczy keramzyt?
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(25-11-2020, 22:31 PM)HOLSON napisał(a): Bardzo fajny temat, podoba mi się Smile

Ale do rzeczy bo ja zielony jak te rośliny Bezradny

Dobrze zrozumiałem, że można ją posadzić bezposperdnio w dnie w akwa jeżeli jest wystarczająco duża? 
Co w sytuacji gdy kupię małą roślinę, należy ją wstawić/podwiesić w donicze w wodzie tak aby liście wystawały? 
Wszystkie lisice muszą wystawać ponad wodę?
W donicy wystarczy keramzyt?

1.Można ją posadzić w piasku
2.same korzenie bez doniczki
3.Tak
4.patrz punkt 2
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja właśnie przerobiłem i przywiązałem ją do wzmocnień, korzenie w wodzie, liście nad tafla Wink
Jakie jeszcze rośliny można tak sadzić ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Skrzydlokwiaty, epipremoum, philodendron pnący
Te miałem więc dają radę
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(25-11-2020, 13:38 PM)darkdivinity napisał(a): Odkopie temat. Sam wczoraj posadziłem monstery tylko w doniczkach z keramzytem. Jak jest lepiej? Z czy bez keramzytu? Korzenie mam zanurzone w wodzie na około 6-10 mm

To już zależy od Ciebie. Niektórzy sadzą w keramzycie i jak u Ciebie częściowo zanurzone w wodzie a niektórzy od razu w akwarium. Jeżeli będą posadzone w rynnie w akwarium lub w akwarium bezpośrednio to korzenie będą się rozrastać w akwa, jeżeli w osobnym korytku hydroponiki to wiadomo do akwarium nie wejdą i będą mieć mniej miejsca.
Ważne jest też to jak chcemy zamocować rośliny ponad taflą wody/keramzytu, bo do czegoś trzeba.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Wyszło tak. Robiłem to głównie dla korzeni od rośliny w akwarium z tym, że myślałem, iż bezpośrednio w akwa zgniją. A tu niespodzianka Big Grin

.jpg   127218203_921450035053901_5239231329659241950_n.jpg (Rozmiar: 48.77 KB / Pobrań: 163)

.jpg   127212837_442492123816050_4244877178920165013_n.jpg (Rozmiar: 53.17 KB / Pobrań: 161)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tomek dokladnie o to chodzi , po za tym co napisałem wyżej możesz tak papirus dac i paprocie
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości