• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Monstera w akwarium

#1
Witam wszystkich. Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł żeby posadzić monstere w akwarium. Miałoby być to coś na zasadzie hydroponiki tylko że bryły korzeniowe tych roślin miały się rozrastać bezpośrednio w akwarium. No i jak pomyślałem tak zrobiłem 
   
I tu pojawia się mój problem mianowicie tutejsi znachorzy stwierdzili, że to roślina trująca i nie może być w akwarium . Czy macie jakies doświadczenia lub wiedzę na temat hodowli tej rośliny w akwarium? Czy może moglibyście polecić jakiś odpowiednik bardziej bezpieczny? Zaznaczam, że zależy mi bardziej na widoku korzeni w akwarium niż tego co nad nim i w tym przypadku monstera ze wzgledu na piękne długie i nocne placza świetnie wizualnie mi pasuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nic złego się nie stanie Smile , galimedes trzyma ją od wielu lat i nic złego nie zaobserwował . Osobiście też trzymałem ale krótko i zmarniała bo nie doświetlałem jej w żaden sposób od góry i miała jednak za ciemno Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witam, ...Smile  Tarły się u mnie: Satanoperca mapiritensis, Satanoperca jurupari "Amazonas red" , Satanoperca jurupari "rio Tocantins" , Satanoperca acuticeps, a Demony były blisko ..Smile plus jeszcze Biotodoma cupido
Dodatkowo ostatnio Mesonauta sp. (egregius) 

Więc jak już mam mówić o wpływie monstery to chyba tylko w pozytywny sposób...Smile

A jak się rozrośnie, korzenie wyglądają bajecznie ..

Tyko jedna sprawa.. jaką monsterę posadziłeś ..Jeżeli "standardową' to za rok będziesz miał 40 cm liście i drzewo do samego sufitu .. Ja po dwóch latach zmieniłem ją na mniejszą odmianę i jest git ..
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Nie wiem jaki to gatunek ale chyba ten mniejszy bo to zaszczepki z tej rośliny która stoi w pokoju chyba ze dwa lata a największy z liści ma może ze 30cm średnicy.            
W takim razie zostawię tak jak jest. W tym dobroczynnym dzialaniu tej monstery chyba coś jest bo zaraz po wsadzeniu do akwarium rozmnozyly mi się zbrojniki l600 hihi.
Czy moglibyście polecić jeszcze jakaś roślinę z fajnymi korzeniami bezpośrednio do akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Poczytałem trochę w Internecie i oprócz tej monstery zakupiłem nasiona mangrowca czerwonego. Jeśli chodzi o dekoracyjne korzenie w akwarium to chyba nie ma żadnej rośliny która mogłaby mu dorównać. Narazie to tylko takie łodygi około 20cm z malutkimikorzonkami także dopiero się okaże co to z tego urośnie. Jeśli ktoś ma mangrowca w akwarium proszę o foty Aparat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Odkopie temat. Sam wczoraj posadziłem monstery tylko w doniczkach z keramzytem. Jak jest lepiej? Z czy bez keramzytu? Korzenie mam zanurzone w wodzie na około 6-10 mm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Która to monstera?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Deliciosa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Może zadam głupie pytanie - czemu nie bezpośrednio w akwarium ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Właśnie Adams już ci odpowiedział co zrobić włóż ja do akwarium , zrobią Ci się fajne korzenie i u Ciebie będzie rosła jak szalona
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości