• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmętnienie wody

#31
Jeśli gdziekolwiek zrobiłem na Ciebie jakiś "najazd" to wybacz - bo żadnych takich nie miałem w zamiarze (nie przypominam sobie również gdzie takie potencjalne coś miało miejsce).
Poważnie - trochę luzu i sorry jeśli czujesz się urażona moją radą.
EOT.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Bez osobistych inwektyw proszę.
Dot, już kilka osób Ci pisało, łącznie ze mną, że rozwiązaniem Twojego problemu z tematu jest zaciemnienie i duże podmiany.
Zadajesz pytanie, to dostajesz odpowiedzi. Irytujesz się gdy odpowiedzi są inne niż oczekiwałaś lub rozbieżne z Twoją wizją.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
+lampa UV to zbędny a nawet szkodliwy bajer Wink. To co zabijesz lampą rozłoży się i jeszcze bardziej napędzi rozrost syfu w baniaku.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Problem jest w tym, że odpowiedzi już (przed?)wczoraj dostałam i nie udzielałam się w temacie, uznając go za wyczerpany.
UV-ka niech sobie pochodzi, potem podmiana i nowy szczep bakterii. Większość wypowiedzi na większości stron/forów jednak uznaje największą skuteczność lampy na zakwit i tego się póki co trzymam.
Nie mam "swojej wizji" i nie oczekiwałam jakiejś konkretnej odpowiedzi. Czytałam za to mnóstwo wypowiedzi mówiących, że metoda dużej podmiany + zaciemnienia była nieskuteczna.
Przy okazji: dziś w baniaku jakby się zaczęło przecierać Wink

edit: Fazi - ok, nie zamierzam się gniewać. Internet może zniekształcać przekaz, mogłam źle zrozumieć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Masz rację lampa UV spowoduje oczyszczenie wody, ale z wszystkiego żywego - zabija całą biologię w wodzie. Jak wiadomo tą martwą materię musisz usunąć mechanicznie. A potem dopiero dać bakterie.

Czyli sposób na zakwit nie najgorszy. Spróbuj i opisz efekty. Powodzenia.


Takie oczyszczanie stosuje się w basenach, ale także w stacjach uzdatniania wody oraz oczyszczalniach ścieków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Zobaczymy.
Stosowałam już kiedyś lampę UV na kulorzęska, w mniejszym akwarium. Nie było potem zakwitu ani skoków NO2...
Bakterie są przede wszystkim w podłożu, częściowo w filtrze. W wodzie jest znikomy ich procent. Czyż nie tak?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Nie chodzi tutaj o bakterie nitryfikacyjne tylko o wszystko to co pływa w wodzie, a nie widać tego gołym okiem Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Wychodzi więc na to, że będą częstsze podmianki na czystą RO Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Niekoniecznie RO. Zależy jaka woda z kranu płynie. Ja mam pH 7,5, KH3, GH5. Po prostu jak wyłączysz, a nawet zanim wyłączysz UV zrób solidny porządek. A dopiero potem nowe bakterie.

Chodzi o to by nie stworzyć pożywki dla nowych glonów. A one korzystają z wszystkiego co jest w akwarium w nadmiarze. A rośliny potrzebują już odpowiednich proporcji składników odżywczych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
A przepraszam że zapytam..... Kto wam powiedział że Carbo to dwutlenek węgla w płynie????
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości