• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Odkażenie zbiornika

#21
Jesli moge sie podpiac do tematu jak by ktos sie wypowiedzial jak wyglada odkazanie zbiornika wrzatkiem?Rozumiem ze nie wszedzie goraca woda dojdzie jesli chodzi o trudno dostepne miejsca?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Wrzątek moze uszkodzić elementy plastikowe, nie wiem co na to szkło. To nie jest dobry pomysł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
To moze woda 90' plus wysokie stezenie soli?Chodzi mi o srodki szeroko dostepne w gospodarstwach domowych
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Bez sensu, kup ACE i zastosuj standardową dezynfekcję. Wrzątkiem możesz znacznie osłabić szkło.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Osłabić to mało powiedziane. Jak temperatura szkła ruszy nagle w górę to może nawet pęknąć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Wstrząs cieplny, powstanie naprężeń=> rozrost defektów krytycznych=> osłabienie szkła. Nie powinno popękać przy tej różnicy temperatur.

Silikon również może się zdegradować.



Ostatecznie zastosowałem oprysk i moczenie tylko tego, co wymagało moczenia- nie zalewałem całego akwarium roztworem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(26-04-2017, 23:31 PM)bernard napisał(a): Wygląda więc na to, że lepiej odkażać akwarium suche, a wkłady filtracyjne, rurki, czy inne elementy wyposażenia odkażać w jakimś większym wiadrze...
bernard ja rurki i elementy filtracyjne ja odkaziłem tak że filtr z wkładami zmontowałem postawiłem obok 30-to litrowego wiadra ,  w wiadrze zrobiłem odpowiedni roztwór oraz filtr zalałem wodą. Włączyłem i sobie chodził tak przez 24h , w tym czsei do wiaderka włożyłem siatki , strzykawki i inne pierdoły które chciałem zdezynfekować. U Mnie to pomogło. Aczkolwiek media filtracyjne typu porcelana , matrix wywaliłem a zostawiłem tylko same gąbki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości