• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240][Ameryka Południowa] Zatopiony Las

#1
Zbiornik 240l 120x40x50h
Filtracja tetratec ex 700 + mała chińska głowica, wszystko za hamburgiem
Ogrzewanie brak
Oswietlenie 1x30w, prawdopodobnie z czasem zmniejszę jeszcze oświetlenie aby było bardziej mrocznie i przejdę na ledy
Podłoze jakiś żółty piasek, liści jeszcze dojdzie, w sumie codziennie wrzucam po kilka
Rośliny nurzance , kryptokoryny , pistie , zabienice , reszty nie znam
Woda ph 7 i GH 6 KH 3 i powoli jeszc ze zbijam podmianami z RO, docelowo coś koło ph 6,5 chcę mieć
Obsada
2x Otocinclus, było więcej ale popadały
16x cyrodoras pygmeaus


Tyle na razie z ryb, tak naprawdę chciałem spytać o propozycje obsady która by pasowała do wystroju aby było biotopowo, pigmeje jak by co mogą iść do innego zbiornika więc nie muszą być brane pod uwagę






   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajny baniaczekSmile Oklasky
Propozycja obsady - Brazylia - Mato Grosso: apistogramma borelli 3+3, bystrzyk amandy 30 - 40 szt i pigmeje 20 szt i otoski. Borelki do ewentualnej redukcji lub wieksze zagracenie dna Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dla mnie bomba. Podmianami RO spokojnie zejdziesz do takiego pH jak chciałeś (o ile nic Ci jakoś znacząco nie bedzie go podnosiło). Sam czekam na zdjęcia baniaka z obsadą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No zbiornik bajka Wink też bym tu widział apisto + bystrzyki

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A ja z innej mańki Big Grin Na zdjęciach jedyną rośliną, którą widzę jest wąkrotka białogłowa (Hydrocotyle leucocephala). Jak osiągnie powierzchnię wody, to może ładnie kłaść się na tafli i delikatnie zaciemni zbiornik Smile W naturze występuje w Ameryce Środkowej i Południowej, więc gdybyś zdecydował się na Brazylię to już masz zielone z tego terenu Smile
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Przecież to zbiornik pod skalary lub skośne.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dla mnie szkoda tego zbiornika na apisto i bystrzyki.
Co prawda nie znam się pod względem biotopowym, ale estetycznie to tak jak wyżej- skalary, skośne, płaskoboki itp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(08-04-2017, 10:34 AM)dzikakuna napisał(a): Przecież to zbiornik pod skalary lub skośne.
x3 - szukaj M. insignis.

Zbiornik przepiękny, faktycznie będzie tu pasowała wąkrota (na górze) - da wrażenie liści bluszczów "wchodzących" do wody z drzew. Jak zamocowałeś to drewno?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(08-04-2017, 12:22 PM)danyel napisał(a): Dla mnie szkoda tego zbiornika na apisto i bystrzyki.
Co prawda nie znam się pod względem biotopowym, ale estetycznie to tak jak wyżej- skalary, skośne, płaskoboki itp.
Na płaskoboki to ten baniak trochę przymały, dorosłe by nie zdążyły wykręcić przy zawracaniu. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
To na
wstecznym niech cofająWink
A tak serio to nie sprawdziłem jakie to rośnieSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości