• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: powrót do CA

#1
Witam,kilka miesięcy temu musiałem zrezygnować z akwarystyki. Na szczęście w życiu wszystko już się poukładało i mogę zacząć od nowa. Akwa już zamówione więc czas dobrać obsadę i tu zwracam się z prośbą do Was o pomoc.
Zbiornik będzie miał wymiary 210x65x45h. Docelowo chciałbym umieścić w nim trzy pary pielęgnic oraz tzw rozpraszacze. Co do pielęgnic to wstępnie wytypowałem dwa gatunki: C. spilurus oraz H. nicaraguensis. Czy te dwa gatunki będą pasowały do siebie? Prosiłbym również o propozycję trzeciego gatunku do powyższych.
Natomiast co do rozpraszaczy wytypowałem: P. salvatoris, P. mexicana, I.furcidens oraz I.xantusi. Powiedzcie który będzie odpowiedni do w.w. pielęgnic i czy wybrać jeden gatunek czy moze dwa?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie wiem czy spilurusy nie zdominują nikaraguańskich. Ciężko powiedzieć ale będziesz musiał obserwować. Jako trzeci gatunek może któreś ziemiojady, np. Cribroheros robertsoni?

Z towarzyszących z całego serca polecam Mexicany. Salvatoris są ok ale mniejsze. Mexicany też nie są olbrzymami pokroju żaglopłetwych ale kompletnie nic nie robią sobie z agresji par pilnujących młodych Smile Goodeidy to ryby które należy trzymać w akwariach jednogatunkowych.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Robertsoni to ciekawa propozycja. Myślałem kiedyś o nich jako jednym z gatunków do spilurus właśnie oraz bocourti ale na te ostatnie to chyba za mały zbiornik,jak uważasz?
Mexicany odmiana campeche jest dostępna, więc to je mógłbym mieć. Powiedz tylko czy te rybki są bardzo ruchliwe? Mam małą córeczkę i dla niej właśnie te rozpraszacze więc dobrze by było gdyby były widoczne. I jeszcze jedno ile i w jakiej proporcji do takiego szkła?
A tak z ciekawości ,czemu Iiyodon-y należy trzymać w akwariach jednogatunkowych?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości