• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fluval fx4 czy eheim 2275

#1
Witam serdecznie,
Waham się między wyborem do nowego zbiornika 180x50x60, jeżeli chodzi o obsadę to bedą to na pewno ziemiojady.
Będę wdzięczny za sugestię.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
fx dobry i wydajny mechanik , czyściłem swojego co 5-tygodni zabity na max.lepszym rozwizaniem by było zapuszczenie 2 filtrów
[Obrazek: logo_podpis.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(04-04-2017, 14:04 PM)woytek napisał(a): fx dobry i wydajny mechanik , czyściłem swojego co 5-tygodni zabity na max.lepszym rozwizaniem by było zapuszczenie 2 filtrów
No właśnie sam nie wiem. Mam jeszcze sprawny JBL e901 z którego byłem bardzo zadowolny. Czyli fx w gruncie rzeczy to raczej jako mechanik? A może kupic JBL e1501 lub e1901?

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kup 1901 do Twojego szkła będzie jak znalazł.
Ja u siebie mam 1501 w 300l i mam wrażenie to ze minimalne minimum jeśli chodzi o filtrację.



To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(04-04-2017, 16:17 PM)leszko napisał(a): Kup 1901 do Twojego szkła będzie jak znalazł...

Mam 1901 w akwarium 160x60x60, to dobry filtr i jestem z niego zadowolony ale sam nie dawał rady i musiałem dołożyć jeszcze jeden kubeł.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To wszystko zależy od bardzo wielu rzeczy: czy chcesz żeby kubeł ogarniał tylko biologię, czy też mechanikę, czy dasz prefiltr, czy chcesz używać żywic, biopolimerów, jaką będziesz miał dokładnie obsadę, jakie podmiany wody, czym karmisz, czy chcesz mieć syfek na dnie, czy nie, czy chcesz/potrzebujesz mieć mocniejszą cyrkulację, co ile chciałbyś czyścić, co naładujesz do środka. Mam w akwariach najróżniejsze kombinacje filtrów: kubły róże, różne wewnętrzne filtry, kaskady, minisump równoległy, jakieś filtry DIY. Każdy ma swoje wady i zalety.

Tak generalnie, to moim zdaniem wiele nie trzeba żeby ogarnąć ustabilizowane akwarium bez przesadzonej obsady. Przy odpowiednich podmianach wystarczy jakaś głowica z gąbką.

Zmierzam do tego, że kup na co Cię stać, z obsługą czego będziesz się dobrze czuł, ale to nie będzie tak, że jak kupisz filtr A, to będzie dobrze, a B to źle.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(04-04-2017, 17:15 PM)mikonw napisał(a): To wszystko zależy od bardzo wielu rzeczy: czy chcesz żeby kubeł ogarniał tylko biologię, czy też mechanikę, czy dasz prefiltr, czy chcesz używać żywic, biopolimerów, jaką będziesz miał dokładnie obsadę, jakie podmiany wody, czym karmisz, czy chcesz mieć syfek na dnie, czy nie, czy chcesz/potrzebujesz mieć mocniejszą cyrkulację, co ile chciałbyś czyścić, co naładujesz do środka. Mam w akwariach najróżniejsze kombinacje filtrów: kubły róże, różne wewnętrzne filtry, kaskady, minisump równoległy, jakieś filtry DIY. Każdy ma swoje wady i zalety.

Tak generalnie, to moim zdaniem wiele nie trzeba żeby ogarnąć ustabilizowane akwarium bez przesadzonej obsady. Przy odpowiednich podmianach wystarczy jakaś głowica z gąbką.

Zmierzam do tego, że kup na co Cię stać, z obsługą czego będziesz się dobrze czuł, ale to nie będzie tak, że jak kupisz filtr A, to będzie dobrze, a B to źle.
Wszystko rozumiem. Generalnie z obsługą i praca z filtrami mi po drodze Smile. Zależy mi też na w miarę cichej pracy i bezawaryjności. Nigdzie nie znalazłem opinii na temat głośności FX4, eheim i jbl są na pewno ciche. Najlepiej jakby jeden obsłużył całość. Mam filtr RO więc żywic nie planuję. Podmiana 10% tygodniowo nie będzie problemem.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Uważam, że przy większym zbiorniku warto mieć jednak dwa filtry. Po pierwsze tak jest bezpieczniej, bo jak jednemu coś się przytrafi, to zostaje drugi, po drugie zawsze to trochę lepsza cyrkulacja, po trzecie możesz nie upychając na siłę jednak więcej rzeczy w środku umieścić. Jednak jakikolwiek kubeł załadowany na maxa mocno traci na przepływie. Co do żywic i RO, to jedno nie wyklucza drugiego. Możesz mieć RO i używać czegoś do zbijania NO3, fosforu itd, są też biopolimery itd. Ja leję RO tylko do dwóch zbiorników i mam w nich NGBC.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Posłuchaj dobrych rad - 2 to minimum . W swoim zbiorniku - miałem i do 5 filtrów naraz , zależy ile będziesz trzymał ryb i jakich . Teraz 1 głowica + duży mechanika
, i cyrkulator do ruszania wodą .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Czyli myślę że biolog jbl e901 a na mechanika fluval FX4

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości