• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Parachromisy mały problem.

#11
Motaguensis wbrew pozorom nie dobieraja sie w stale pary i jeden samiec jest w stanie stworzyć harem z paroma samicami. Wycieranie dwoch- trzech na raz to norma u tych ryb.

Mysle, ze tutaj trzeba po prostu odseparowac ryby aby nie doszlo do hybrydyzacji.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Kurde tego nie doczytałem przed zakupem, a poprzedni właściciel nic nie wspominał :/ 

Temperatura wody to 24 stopnie. Poniżej krótki filmik z telefonu, nie chciało mi się czekać aż podpłynie do samicy ale od czasu do czasu robi wyskoki na jej teren.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Taki fajny baniak, ale obsada... 
eh.....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dzięki, na obsadę nie patrz, zawsze starałem się trzymać jeden biotop ale aktualnie eksperymentuje bo mi się znudziło stąd to wymieszanie dwóch ameryk Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tutaj nie rozchodzi się o biotop. Akwarium jest niemal "puste" a obsada źle dobrana. Zobacz do czego doprowadziła - ryby są niemal sparaliżowane, "wiszą" rozstawione po kątach i nie bardzo wiedzą co dalej. W naturze dały by sobie po pysku i popłynęły w cholerę. W akwarium nie mają takiej możliwości więc jest jak jest. Masz drapole z temperamentem i jeżeli chcesz mieć nadal akwarium dekoracyjne to musisz przejść w tryb "przerybienie" i coś dołożyć, niekoniecznie kolejne drapole ale coś co wypełni przestrzeń, ma odpowiedni rozmiar i inny charakter. Jeżeli chcesz akwarium ciekawe w zachowania ale bezpieczne to niestety wszystko trzeba zmienić - obsadę i aranż!
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Co tam pływa obok korzeni z prawej??

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(04-04-2017, 22:29 PM)-KUBA- napisał(a): Co tam pływa obok korzeni z prawej??

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
Chyba pawice.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(04-04-2017, 22:00 PM)filas napisał(a): Tutaj nie rozchodzi się o biotop. Akwarium jest niemal "puste" a obsada źle dobrana. Zobacz do czego doprowadziła - ryby są niemal sparaliżowane, "wiszą" rozstawione po kątach i nie bardzo wiedzą co dalej. W naturze dały by sobie po pysku i popłynęły w cholerę. W akwarium nie mają takiej możliwości więc jest jak jest. Masz drapole z temperamentem i jeżeli chcesz mieć nadal akwarium dekoracyjne to musisz przejść w tryb "przerybienie" i coś dołożyć, niekoniecznie kolejne drapole ale coś co wypełni przestrzeń, ma odpowiedni rozmiar i inny charakter. Jeżeli chcesz akwarium ciekawe w zachowania ale bezpieczne to niestety wszystko trzeba zmienić - obsadę i aranż!

Daje milion lajkow za ta wypowiedz Oklasky
Lepiej dla wszystkich byloby namalowanie obrazu i powieszenie na scianie zamiast akwa, bo jak napisal Filip ryby wisza porozstawiane po katachSad 

(04-04-2017, 22:29 PM)-KUBA- napisał(a): Co tam pływa obok korzeni z prawej??

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Chodzi ci o to cos wężowate w samym kącie? 
Moze jakas crenia? Jezyk
_______________________( )_________________

Nikt nie zapytal o parametry wody... Wink
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(04-04-2017, 22:52 PM)Qbek napisał(a):
(04-04-2017, 22:00 PM)filas napisał(a): Tutaj nie rozchodzi się o biotop. Akwarium jest niemal "puste" a obsada źle dobrana. Zobacz do czego doprowadziła - ryby są niemal sparaliżowane, "wiszą" rozstawione po kątach i nie bardzo wiedzą co dalej. W naturze dały by sobie po pysku i popłynęły w cholerę. W akwarium nie mają takiej możliwości więc jest jak jest. Masz drapole z temperamentem i jeżeli chcesz mieć nadal akwarium dekoracyjne to musisz przejść w tryb "przerybienie" i coś dołożyć, niekoniecznie kolejne drapole ale coś co wypełni przestrzeń, ma odpowiedni rozmiar i inny charakter. Jeżeli chcesz akwarium ciekawe w zachowania ale bezpieczne to niestety wszystko trzeba zmienić - obsadę i aranż!

Daje milion lajkow za ta wypowiedz Oklasky
Lepiej dla wszystkich byloby namalowanie obrazu i powieszenie na scianie zamiast akwa, bo jak napisal Filip ryby wisza porozstawiane po katachSad 

(04-04-2017, 22:29 PM)-KUBA- napisał(a): Co tam pływa obok korzeni z prawej??

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Chodzi ci o to cos wężowate w samym kącie? 
Moze jakas crenia? Jezyk
Nie nie o to ala dyski przy powierzchni 2 sztuki..
Te ala węgorz kajarzę z zoologa w okolicy ale nazwy nie pamiętam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
To chyba faktycznie sa rakietki do pingponga Bezradny
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości