• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zbiornik dla apistogrammoides pucallpaensis

#1
Witam.Jakiś czas temu przypadkiem na tym forum "odkryłem" tą pielęgniczkę i się prawie zakochałemBlush.Po rozmowie z żoną postanowione-będzie trzeci baniaczek.Obecnie jestem w trakcie rozglądania się za wykonawcą,z Mycioka mam już odpowiedź i chyba przy tym pozostanę.Zakładane wymiary to 100x40x35(lubię takie jamniki Big Grin  ) z czego ok 10-12cm zajmie sump boczny,czyli dla ryb powierzchni dna pozostanie około 90x40cm.Na dno oczywiście piasek,jakieś korzenie,lignit,trochę liści, kilka anubiasów i mocrosorium.Tak myślałem,dwa samce i cztery-pięć samiczek wpuścić..będzie ok ? I co na jakieś towarzystwo? W zbiorniczku z ramirezami mam 10 szt "poziomków",nawet młode udaje im się (ramirezom) odchować.Nadadzą się też dla apistogrammoidesów?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
U mnie najlepiej sprawdza się układ 1+1 i jego wariacje.  
Na takie dno myślę ze 3+3 powinno byc ok.
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
5 samiczek nie da rady, moja samica właśnie prowadza młode i nie pozwala sobie w kaszę dmuchać- jak na tak małe pielęgniczki są waleczne Smile. To akwarium będzie dłuższe od 112 o zaledwie 10cm, ja bym poszedł tak jak pisze Draughtell-3+3. Do tego jakieś kiryski karłowate+drobnoustki/amandy Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki,wiec stanie na 3+3 i kilka/kilkanaście "poziomków".Kirysków raczej  bym się bał wpuszczać,niecały miesiąc temu ramirezka mi zatłukła jednego jak za bardzo się do młodych zbliżył a podobno te rybcie potrafią być bardziej agresywne.Jakie parametry wody będą optymalne?.Szukam po necie i dość różnie podają
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
To są ryby z białych wód, zatem pH w okolicach 7,0 i twardość ogólna nawet do 4-6*n. Nie grzej im zbytnio wody, 23-25*C jest optymalne.

Fajnie, że te szkraby zdobywają znowu popularność!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ok,wielkie dzięki Oczko
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Temat nie umarł,po prostu na polskim rynku bardzo trudno o te rybcie.Jest jednak szansa i to spora że na koniec kwietnia/początek maja będą już u mnieZacieszacz .Zbiornik w międzyczasie się troszkę "zwiększył",stoi już 110x45x40,zalany w styczniu.Póki co mieszkają tam młode barwniaki.Gdyby ktoś z forumowiczów byl zainteresowany narybkiem Pelvicachromis pulcher to zapraszam,za darmo jak dal wasUsmiech z tym,że nie wysyłam więc oferta chyba tylko dla Bydgoszczy lub okolic.Rodzice nie są spokrewnieni .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości