• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 576/720l

#1
Witam, wszystkich, jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość. Czytam tematy na temat obsad do szkiełka i będzie zakup 576l lub 720l (jeśli uda się żonę namówić Smile z akwarystyką już miałem sporo do czynienia ale głownie malawi. Chciałbym teraz nie iść znów w kamieniołomy i coś z roślinkami założyć. Podobają mi się pielęgnice niebieskołuskie czy w 160/60 można trzymać dwie dobrane pary? plus do tego pielęgnice zebry? jesli tak to jakie proporcje? co jeszcze do tego żeby nie było smutno w akwarium? Może ktoś zainspiruje jakimś rzadkim gatunkiem? czymś czego jest mało w pl? ew jedna para niebieskołuskich + zebry + co do nich? bo myślę że w 200/60 to spokojnie mogę 2 pary trzymać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Spróbuj od bardzo młodych ryb w podobnym rozmiarze. Na forum polecany jest "zestaw startowy" = 6 szt. młodych ryb danego gatunku. Czekasz aż dobierze się para. Możesz dać więcej około 10 szt. Obserwujesz i reagujesz. Jak w życiu nic nie przewidzisz. Z tego co czytałem na forum czasem łatwiej jest utrzymać przy życiu 3 pary niż 2. 
A zbiornik wiadomo im większy tym lepszy. Te 200x60x60 to już jakieś możliwości daje i wizualnie lepiej się prezentuje. 
Więcej info to już od ludzi z doświadczeniem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Rocio połącz z czymś kontrastujacym ubarwieniem i podobnego harakteru.
Zebry są zbyt agresywne dla nich.
Meeka lub miodowa będzie lepszym wyborem ewentualnie nanoluteusy.

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości