• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Stelaż pod akwarium

#1
Koledzy z forum szukam osoby z mazowieckiego która wykona dla mnie stelaż pod akwarium wraz zabudowa wymiary 90x50x70
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
eRybka zrobią stelaż ze stali lub amelinium w zabudowie ze szkła lub płyt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzieki zupelnie zapomnialem o erybce
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A co myslicie o zrobieniu szafki i stelaza z drewna pod takie akwarium 90x50x50
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(29-03-2017, 20:19 PM)ozim87 napisał(a): A co myslicie o zrobieniu szafki i stelaza z drewna pod takie akwarium 90x50x50
250-280kg to nie jest żadna waga. W USA stelaż zrobiono by z kantówek two-by-four czyli 2inchx4inch surowe (po 4-ro stronny struganiu trochę mniej) i wytrzymałoby i dwa razy tyle albo i więcej (przy podwójnych słupkach). Tam to jest standardowa kantówka do wszystkiego Smile
Ważne żeby górne i dolne elementy poziome leżały na węższym boku (5cm) na dłuższych i krótszych ścianach. 6 słupków. W ścianach, podłodze i blacie jedna.
Drewno suszone komorowo. Jeśli planujesz blat głębszy niż 60cm trzeba zastanowić nad jakimś wzmocnieniem środka np. poprzez dorzucenie drugiej poprzeczki.
Wszystkie poprzeczki robimy z tego samego drewna. Stelaż może być na tyle estetyczny, że nie będzie trzeba go zabudowywać, ładnie zabejcować i tyle.

Materiał na blat? jeśli chcesz bejcować to sklejka - będzie miała rusynek drewna, choć zbyt wiele nie będzie wystawać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dzieki za info szafke stelaz musze obic biala deską bo zona chce zeby wszystko pasowalo do szafek w salonie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(29-03-2017, 21:31 PM)ozim87 napisał(a): Dzieki za info szafke stelaz musze obic biala deską bo zona chce zeby wszystko pasowalo do szafek w salonie ?

no to stelaż jak znalazł Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzieki za pomoc
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Hej wszystkim właśnie zacząłem projektu mojego nowego akwarium aktualnie udało mi się złożyć szafkę mam nadzieję że wytrzyma wymiary 80 na 40 na 70 grubość płyty 1,8 mm jeszcze została mi elektryka i wywiercenie dziury na kable
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Czyli jednak nie deska, dawaj zdjęcia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości