• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: CW – obsada nieistniejącego zbiornika

#21
Przeglądałem forum pod kątem filtracji w podobnych zbiornikach i z tego co widzę akwaria dla apisto do 450l lecą na kubłach. Nie planuję żadnych dużych ryb, tylko pielęgniczki + jakies ławico - rozpraszacze, więc chyba niepotrzebna mi wydajność sumpa.

Nie liczyłem tego dokładnie, ale myślę, że koszt sumpa, wiercenia, wklejenia komina, hudrauliki, wkładów i pompy przekroczy koszt mocnego kubła.

A po trzecie akwarium będzie stało w piwnico-parterze i chcę zminimalizować straty ciepła. Wydaje mi się, że sump będzie wymagał dodatkowego ogrzewania.

Także mimo zalet sumpa chyba zostanę przy kubełku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Jak będzie ustawione akwarium?
Pod ściana, w rogu czy na środku pokoju?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Prawdopodobnie pod ścianą... Póki co pomieszczenie jest puste, więc pole manewru mam nieograniczone.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
W sumpie mógłbyś zrobić tarliskowe dla Apisto. Big Grin I mówię całkiem serio!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Unimax 700 powinien wystarczyć 8-) (chyba że należysz do bractwa anty-Aquael). Ja mam najmniejszego U. 150 w 63 l i U. 500 w 200 l i są super.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
No dobra... a zakładając, że byłby sump. Jaka powinna być jego pojemność i jaka pompa do niego? Koszt samego akwarium to około 800zł (poprawka: raczej <1000zł) - jeszcze nie wiem, gdzie będę zamawiać. Orientuje się ktoś z was ile trzeba dopłacić do komina z hydrauliką? Jeśli w cenie kubła można mieć sump (w co wątpię Smile ), to czemu nie...
A wracając do filtrów - o unimaxach słyszałem dużo dobrego, ale sam jestem zadowolony z jbl i pewnie to byłby mój wybór.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(30-03-2017, 20:28 PM)caveman napisał(a): No dobra... a zakładając, że byłby sump. Jaka powinna być jego pojemność i jaka pompa do niego? Koszt samego akwarium to około 800zł (poprawka: raczej <1000zł) - jeszcze nie wiem, gdzie będę zamawiać. Orientuje się ktoś z was ile trzeba dopłacić do komina z hydrauliką? Jeśli w cenie kubła można mieć sump (w co wątpię Smile ), to czemu nie...
A wracając do filtrów - o unimaxach słyszałem dużo dobrego, ale sam jestem zadowolony z jbl i pewnie to byłby mój wybór.

Na temat unimaxa mogę napiac jedno - po 2/3 miesiącach pracy w szkle pobór po w 100w /h i u mnie to był jego koniec
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(30-03-2017, 19:21 PM)caveman napisał(a): Prawdopodobnie pod ścianą... Póki co pomieszczenie jest puste, więc pole manewru mam nieograniczone.
Można postawić bania prostopadle do ściany i zrobić na wzór baniakow morskich. Na środku na 2/3 długości robisz nasyp z kamieni. Daje ci to dużo większe pole do popisu bo wydluzasz jakby linie brzegowa. Więcej miejsca na rewiry.


Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Kamieni nie będzie. Chcę mieć jak najniższe PH i twadości, a przy tym przejrzystą wodę (lekko "słomkową"). Czyli odpada torfianka - garbniki będą tylko z korzeni i tego, co wrzucę na dno. Obawiam się, że kamienie będą zatwardzać wodę.

Tylko piach, korzenie, liście i sporo roślin. Zastanawiam się jeszcze czy nie podnieść akwarium do tych 60cm i nie zrobić części nadwodnej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
A ja sie zapytam po co sump lub kubeł? 
Nie lepiej zabudować tylne narożniki gąbką do tego dwie turbinki i po problemie. 
Sam osobiście teraz odpaliłem swoją 450-tkę z taka filtracją i jestem zadowolony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości