• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: CW – obsada nieistniejącego zbiornika

#41
Rób z częścią nadwodną Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Albo wersja z kubelkiem napedzajacym hydroponike - jesli masz na nia miejsce
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Hydroponika to dla mnie czarna magia. Zwłaszcza od strony technicznej musiałbym doczytać co i jak... A tymczasem zdecydowałem już jakie będą wymiary akwarium: 150x75x50. Z pielęgniczek będzie parka hongsloi i 3+3 dicrossus.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
(06-04-2017, 15:48 PM)caveman napisał(a): 3+3 dicrossus
O, to będzie ciekawie. Nurtuje mnie, czy są naprawdę takie trudne w utrzymaniu, jak niektórzy o nich mówią.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Dicrossusy to nie jest jakies mega kwaśne BW, czy ryba z innymi wyspecjalizowanymi potrzebami, ogarnięta osoba z filtrem RO spokojnie może z nimi próbować Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
(06-04-2017, 20:48 PM)12dot12 napisał(a):
(06-04-2017, 15:48 PM)caveman napisał(a): 3+3 dicrossus
O, to będzie ciekawie. Nurtuje mnie, czy są naprawdę takie trudne w utrzymaniu, jak niektórzy o nich mówią.
Eee tam, tak samo łatwe jak inne Apisto. Najtrudniejsze jest dostać samice, a nie samca sneakera Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
A doradzicie coś w kwestii zakwaszania wody w CW? Użycie armatki raczej odpada ze względu na kolor wody... Czy przy sprawnej osmozie wystarczą korzenie i liście żeby zejść z ph poniżej 6,0? A może jakieś ph minus czy inny kwas?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Jak masz rośliny to trudno będzie zejść poniżej ph5,5. PH 5,5-6,0 powinieneś osiągnąć "naturalnymi" sposobami. Możesz też włożyć do filtra lub do akwarium pończochę z torfem kwaśnym który nie barwi. Ja używam z firmy Athena.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Dzikakuna - zbawicielu Wink dzięki za podpowiedź z tym niebarwiącym torfem! Pytałam wielokrotnie, tu na forum i poza nim, i do tej pory nikt mi tego nie podpowiedział. Kopsniesz linka, gdzie to cudo można kupić?
Caveman - ja też mam coś na kształt roślinnego CW "lowtech" Wink z ramirezkami. Zakwaszam normalnie wodą z armatki, to znaczy daję niewielki dodatek torfianki przy podmianach. Tak to leję czyste RO. Wsadź trochę korzeni, możesz i liści / szyszek, ale nie za dużo - rybki z CW mogą źle reagować na zbyt dużą ilość garbników. Moje ramki przy mocniejszym zatorfieniu już mi pokazywały swoim zachowaniem, że coś im nie pasuje. Także delikatnie.
Do filtra torfu raczej nie polecam, chyba że chcesz czyścić kubeł co kilka tygodni Big Grin lepsza armatka albo skarpeta.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Athene kupisz w Obi ale nie licz na to że ten torf w ogóle nie zabarwia wody. Dodaje koloru choć mkze mniej niż inne. Używam go, ramirezy nie narzekają chyba :d

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości