Odpowiedz 
CW – obsada nieistniejącego zbiornika
24-03-2017, 15:24 PM
Witam, zauważyłem, że tematyka nieistniejących zbiorników jest na forum dość popularna. Postanowiłem wpisać się w ten trend.

Mianowicie naoglądałem się filmików na youtube i w głowie zaczął mi kiełkować pomysł założenia zbiornika z biotopem Llanos Kolumbii\Wenezueli - coś w klimatach filmików Ivana Mikolji lub Teda Judy.

Akwarium jeszcze nie ma. Postanowiłem najpierw ustalić obsadę, a wymiary zbiornika i resztę detali dobrać pod ryby.

Do rzeczy. Chciałbym połączyć stadko Dicrossus filamentosus z Ramirezkami.

Pytanie brzmi: Jakie dno musiałby mieć ten zbiornik po zmaterializowaniu, by umożliwić w miarę bezkonfliktowe sąsiedztwo tym dwóm gatunkom w układzie z kilkoma samcami (czyli np 3+3 Dicrossusy i 3+3 ramki) ?

Wybaczcie, że zakładam enty wątek z cyklu "jakie rybki wpuścić do mojego akwarium". Z czasem będę chciał zadać kilka innych pytań i dlatego uznałem, że sobie ułatwię życie i zrobię to w jednym miejscu.

ps jeśli ktoś miałby ochotę odesłać mnie do wujka google, to dziękuję – znam tę stronkę i czasem nawet korzystam... Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2017, 15:35 PM
Gratuluję super podejścia!
Na ogół dobierane są ryby pod baniak co nie zawsze kończy się dobrze.

250tka
24-03-2017, 15:36 PM
RE: CW – obsada nieistniejącego zbiornika
Dla 6 samców(i ogólnie 12 Apisto) takie minimum, moim zdaniem, to co najmniej 150 cm długości. Zwłaszcza że dicro rosną całkiem sporawe. I obawiam się tego, że ramki mogą być stłamszone przez dicro.... Sad

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
24-03-2017, 15:49 PM
(24-03-2017 15:35 PM)tuptuś napisał(a):  Gratuluję super podejścia!
Na ogół dobierane są ryby pod baniak co nie zawsze kończy się dobrze.
O wilku mowa Wink
(24-03-2017 15:36 PM)Ruki napisał(a):  Dla 6 samców(i ogólnie 12 Apisto) takie minimum, moim zdaniem, to co najmniej 150 cm długości. Zwłaszcza że dicro rosną całkiem sporawe. I obawiam się tego, że ramki mogą być stłamszone przez dicro.... Sad

W mojej wizji zbiornik miałby 160x60 lub 100x100 i powiedzmy 40cm wysokości. Skoro Ramki byłby stłamszone, to może A. viejita lub A. hongsloi? Ostatecznie 8-10 ramek też wyglądałoby fajnie... Smile
24-03-2017, 15:51 PM
Viejit w takiej ilości nie dostaniesz. Big Grin Ale hongsloi wydają mi się w sam raz do tego połączenia.

160x60 będzie lepsze niż 100x100, bo łatwiej będzie zaaranżować terytoria.

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
24-03-2017, 15:52 PM
160x60x40 i nadstawka z paludarium albo chociaż wyjście korzeniami nad wodę. Obsadzić je roślinami i jest miazga a nie baniak Wink
A przy okazji roślinki azot wciagną z wody.

250tka
24-03-2017, 16:14 PM
O ramkach i CW mowa = śledzę z uwagą... 8-)
24-03-2017, 18:24 PM
Kurcze wydaje mi się że niemal kazde apisto będą miały przerąbane z dicrossusami.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-03-2017, 21:39 PM
W takim razie może odpuszczę ryzykowne połączenia i zostanę przy jednym gatunku...  Zależy mi na tym by był to formy dzikie lub F1.

Prawdopodobnie będą to Dicrossusy lub Ramirezki WF.
Jeśli chodzi o A. hongsloi to dostępne są chyba tylko hodowlane formy "Red", czy jak im tam... No a z A. viejita- wiadomo jak jest Wink

Akwarium będzie przykryte, więc plaudarium odpada - chociaż podoba mi się pomysł Smile.
Póki co gromadzę korzenie i testuję rośliny (eleocharis i cabomba) w mniejszym zbiorniczku.

Czy ktoś wie, gdzie można zdobyć suche liście palmy?
24-03-2017, 23:56 PM
(24-03-2017 21:39 PM)caveman napisał(a):  W takim razie może odpuszczę ryzykowne połączenia i zosuważajzna y jednym gatunku...  Zależy mi na tym by był to formy dzikie lub F1.

Prawdopodobnie będą to Dicrossusy lub Ramirezki WF.
Jeśli chodzi o A. hongsloi to dostępne są chyba tylko hodowlane formy "Red", czy jak im tam... No a z A. viejita- wiadomo jak jest Wink

Akwarium będzie przykryte, więc plaudarium odpada - chociaż podoba mi się pomysł Smile.
Póki co gromadzę korzenie i testuję rośliny (eleocharis i cabomba) w mniejszym zbiorniczku.

Czy ktoś wie, gdzie można zdobyć suche liście palmy?

Dodatków szukaj  na allegro pod hasłem susz dekoracyjny. Tylko uważaj na susz bielony.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe